ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 47x Prosím, ohodnoť práci

První rok ve škole


OSNOVA:

I. Úvod:a) Cesta do školy
II. Stať:a) První den
b) Noví kamarádi
c) Výlet
III. Závěr:a) Co mi dal první ročník


Je pozdě večer a já usínám s pocitem nedočkavosti a zvědavosti, jaké to asi bude v nové škole. "Crrrr," ozve se budík, mně se chce kupodivu vstávat. Najednou, aniž bych si to uvědomil, se ocitám na vlakovém nádraží v Sokolnicích. Stojí tam hlouček lidí, nikoho z nich neznám, ale je vidět, že jsou to studenti. Dodám si odvahy a řeknu: "Ahoj, nevíte, jak se mám dostat do školy ISŠ Sokolnice?" Jeden z nich odpoví: "Přijede pro nás autobus od školy a ten nás tam zaveze." Tím debata končí a všichni mlčky vyčkáváme na autobus.

U školy se všichni studenti dívají na nástěnku, do jaké třídy budou chodit tento rok. Z nástěnky si zjišťuji, že mé jméno je napsáno v kolonce 1.B. Tato třída se nachází pod sborovnou. Jdu tedy přímo tam. Do třídy vcházím jako poslední, nezbývá mi tedy nic jiného než si sednout na poslední volnou židli. Všichni jsou zticha. Poté vstoupí do třídy naše třídní učitelka, představí se nám a rozdá žákovské knížky. Vyplnili jsme si je, a tím náš první školní den skončil. Rozešli jsme se domů.

Ve škole jsem si našel spoustu nových kamarádů. Překvapilo mne, že jsme dostali plno nových předmětů a všechny mě velmi baví. Na základní škole jsme neměli například strojnictví, technologii a materiály nebo odborný výcvik, což je velká škoda. Také jedním z nových oborů jsou základy elektrotechniky, které mne jako mnoho jiných předmětů opravdu baví. Jinak máme skoro stejné učivo jako na základní škole. V pololetí z naší třídy odešel jeden můj spolužák. Byl třídním pokladníkem. Protože tato funkce zůstala neobsazená, vybrala třídní učitelka mne, a tak jsem se stal novým pokladníkem já. Nyní vybírám peníze na všechny možné i nemožné akce já.

V polovině školního roku se pořádal výlet pro první ročníky na hory na Českomoravskou vrchovinu. U toho jsem nemohl chybět, protože jsem si řekl, že tam bude zábava. Chtěl jsem se lépe spřátelit s mými spolužáky, což se mi podařilo. Těšil jsem se také na výlety na běžkách, protože rád sportuji. Rekreační středisko, ve kterém jsme byli ubytováni, se nacházelo u Nového města na Moravě. Program čtyřdenního pobytu byl zábavný, ale radost nám zkazilo počasí, protože třetí den roztál sníh. Naplánované trasy jsme zdolali pěšky. Mám na tento výlet velmi pěkné vzpomínky a myslím, že moji spolužáci také.

Na tuto školu jsem se dostal docela bez problémů a zatím jsem spokojen. Moje školní výsledky v prvním pololetí nebyly moc dobré. Byl jsem trochu zklamaný, jak špatně jsem začal na nové škole. V druhém pololetí jsem se, podle mého názoru, zlepšil. Doufám, že to bude poznat i na závěrečném hodnocení. Zvykl jsem si na nové prostředí, nové učitele i kamarády. Těším se, že ve vyšších ročnících bude ještě více odborných předmětů, které mě budou určitě bavit. Už nyní jsem si rozvinul své znalosti v mnoha různých směrech.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Rek, 13.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
První rok ve školeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­