ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Prožili jsme taneční

Do konce prázdnin zbývá ještě pěkná řádka dní, nebo snad týdnů, ale já už slýchám dost nepříjemné poznámky typu "Tak co, už máš sako?" nebo "A kdy že ti to začíná?" Všechny tyto posměšky přecházím s velmi malým nadšením. Na taneční se totiž moc netěším. Lépe řečeno vůbec. Z každé myšlenky, která se objeví v mé hlavě a která se týká tance, saka a v nejhorším případě kravaty nebo motýlka, se mi ježí vlasy na hlavě. "Vždyť to začne až někdy v září," utěšuji se.
Kdybych ale věděl, že to někdy znamená první čtvrtek ve školním roce, možná bych si taneční boty koupil přece jenom dříve. Co se ale dalo dělat. Vše uteklo tak rychle, že osudné odpoledne přišlo cobydup. Před půl čtvrtou jsem si tedy začal oblékat, mně tak neoblíbenou, košili, sako, kalhoty. A nakonec onu zmiňovanou, nepříjemnou, škrticí kravatu. Ještě formalitka v podobě památeční fotografie a můžeme odjet.
Na onom hrůzném místě, kterým byl kulturní dům, jsem se alespoň trošičku uklidnil, neboť jsem zjistil, že ostatní jsou na tom stejně nebo dokonce hůř. A to už poměrně příjemná paní vedla uvítací řeč. Její poznámka o tom, že bychom si měli pořídit rukavičky, neboť se nám budou potit ruce, přišla asi ve chvíli, kdy moje dlaně produkovaly tolik potu, jako bych byl v sauně. Od této chvíle už šlo vše ráz na ráz: Pánská volenka, první tanec, první šlápnutí na nohu, dámská volenka, domů. Druhé taneční, dvacáté šlápnutí na nohu, domů...
Na obyčejné hodiny jsem si docela rychle zvykl. Čtvrtek se pro mě stal ne noční můrou, ale celkem fajn dnem, dvě hodinky tance s dobrou zábavou, obzvlášť když jsem zjistil, že mi to celkem jde. Hrozbou již nebyly běžné taneční, ale prodloužená. Ta se blížila nezadržitelnou rychlostí. Na okamžik, kdy se vybíraly páry, které povedou polonézu na zahájení plesu, jen tak nezapomenu. Všichni jsme kroužili kolem sálu a čekali, kdo bude ten vyvolený. S hrůzou jsem zjistil, že slova "Vy pane" jsou určena mně. Avšak i prodloužená proběhla v pohodě a taneční se přehouply do druhé poloviny. Ze závěrečného věnečku jsem již žádný špatný pocit neměl. Spíše jsem si uvědomoval, že taneční pomalu končí.
První čtvrtky bez tance byly takové zvláštní, nezvyklé. Teď už je to pro mě den jako každý jiný. Jen občas zavadím myšlenkami o moje pěkné zážitky z tanečních. Nic to ale nemění na tom, že kravatu nenávidím pořád stejně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ondras28, 15.01.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Prožili jsme tanečníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­