ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.27
Hodnoceno: 66x Prosím, ohodnoť práci

Příhoda s kamarádem

Stejně jako každý rok jedu s rodiči na prázdniny na chatu. Nachází se v Orlických horách nedaleko řeky Bělá. Pár kroků od chaty se rozprostírá hustý a temný les. Zde je možné v noci pozorovat a slýchat různá zvířata. Toto místo mi připomíná příhodu, která se mi stala loni s mým kamarádem Jirkou.

Minulý rok o prázdninách jsme zde s rodiči strávili týden. Na poslední dva dny našeho pobytu jsem pozval mého dlouholetého kamaráda Jirku.
Když Jirka přijel, rozhodli jsme se, že odpoledne půjdeme do lesa na houby a borůvky. Vydáváme se tedy s košíky na cestu hustým lesem. Místy zde byly stromy tak blízko u sebe, že se skoro nedalo ani projít. Jdeme pořád dál, až narazíme na podivný svah, který vypadal jako malá skála.
Jakmile se konečně vyškrábeme až na jeho vrchol, zjistíme, že je zde velké množství borůvek, a tak se pustíme do sbírání. Jirka náhle uviděl velký trs a rozběhl se k němu. Naneštěstí mu podklouzla noha a upadl. Hlavou narazil na kámen a jeho bezvládné tělo se skutálelo ze svahu dolů. Okamžitě jsem směrem k němu zavolal: "Jirko, jsi v pořádku?" Chvíli bylo ticho. V hlavě mě proběhla myšlenka, ze se mu mohlo stát něco hrozného. Seběhl jsem za ním a vidím, že se hýbe. To mi spadl kámen ze srdce! Pomohl jsem mu vstát a vypadalo to, že si zlomil ruku. Vrátili jsme se do chaty a moje rodiče ho odvezli do nemocnice.

Jsem rád, že i po této nešťastné události jsme s Jirkou dál nejlepší kamarádi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Příhoda s kamarádemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)