ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Přechod přes rozvodněný potok


OSNOVA:

1. Nápad
2. Začátek výletu
3. Malé dobrodružství
4. Překonání překážky
5. Šťastný návrat


Chlapci z letního tábora "sluneční paseka" se rozhodli podniknout dobrodružný výlet přes Červenohorské sedlo do okresního města Bruntálu. Vyslechli si předpověď počasí, která byla příznivá. Byli však odhodláni vyrazit i za děště.
Ráno svítilo sluníčko a nebe slibovalo pěkný den bez deště. Chlapci se vydali na cestu. Šli zelenou krajinou, lesem plným vůně, které se jen těžko odolávalo. Jen barevné stopy kolem úst byly důkazem, že chlapcům chutnalo.
Nedaleko odtud bylo slyšet hukot rozvodněného potoka. Jakmile se chlapci dostavili k místu, ukázalo se, že lávku odnesla velká voda. "Co ted?" Rozhodovali se, jestli se mají vrátit. Jelikož na blízku našli kmen poraženého stromu, poradili si. Odnesli jej na vhodné místo. Kmen vztyčili a potom spustili na protilehlý břeh. "Měli bychom lávku pořádně zajistit, ať neskončíme v potoce. Použijeme dva kameny," domlouvali se chlapci. Zdálo se, že lávka je bezpečná a nic nebrání překonání řeky. "Přes lávku nejdu, bojím se vody a nechci být mokrý," měl obavy Pavlík, který byl ze skupiny chlapců nejmladší.
I s tímto problémem se vypořádali, když použili lano. Jeden konec uvázli ke stromu na jejich straně. "Já lano přenesu a uvážu jej na druhé straně," oznámil Tomáš, který patřil vždy k nejodvážnějším. Nouzové zábradlí bylo hotovo a všichni - i ti nejmenší - snadno přešli. Poslední šel Petr a lano uvolnil, při tom jej při přechodu smotával. Na druhém břehu uvolnili i druhý konec.
Chlapci byli hrdi, že před takovou překážkou necouvli a hlavně ti nejmenší neopomněli svůj "hrdinský" čin všem v táboře barvitě vylíčit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: carolinka, 16.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přechod přes rozvodněný potokMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­