ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

Požár v rodinném domě

Na náměstí jsem se rozloučila s kamarádkou a vyrazila domů. Byl už nejvyšší čas, protože jsem slíbila rodičům, že se do pěti hodin vrátím. Spěchám setmělou ulicí a najednou slyším houkání hasičské sirény. Po chvíli zahlédnu dým stoupající z místa, kde bydlím. Leknu se a raději přidám do kroku. Když přijdu blíž, zjistím, že hoří u sousedů. Z okna rodinného domu šlehají plameny. Na místo se sbíhají lidé a přijíždějí hasiči. Vtom někdo křičí: "V domě spí malé dítě!" Jeden z hasičů neváhá a rozběhne se do hořící výhně. Přihlížející lidé netrpělivě čekají, co se bude dál dít. Každá minuta je dlouhá. Najednou z domu vybíhá muž v uniformě a v náručí drží asi dvouleté plačící dítě. Zanedlouho přijíždí záchranná služba a malého chlapce odváží do nemocnice. Hasiči zatím dostanou oheň pod kontrolu a požár se jim podaří uhasit. Dům dál obytný nebyl. Rodina našla střechu nad hlavou u svých příbuzných a v létě se pustila do rekonstrukce domu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Barbora V., 06.12.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Požár v rodinném doměMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­