ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Podřadné slavení Vánoc

  • vypravování s prvky zamyšlení

Mamka chtěla doma uklízet, tak jsem se rozhodl ji nerušit a odešel rozdávat perníčky a přání, abych udělal radost lidem z naší malé obce.

Spolu se dvěma svými kamarádkami jsme chodili od domu k domu, až jsme zazvonili na jeden neobvyklý. Vylezl z něj nějaký muž. Nebylo by na tom nic neobvyklého, kdyby se nezačal tak divně hýbat. Ucítil jsem vůni, která byla podobná marihuanovému kouři. Podíval jsem se na jeho oči a vše mi došlo. Byly červené, jako mám já, když se u mě rozpoutá astma. Dali jsme mu přání a rychle odešli pryč...

Celou cestu jsem přemýšlel o tom, jak může takhle slavit Vánoce. Moje máma se stará o to, aby byl celý náš dům čistý a uklizený, tenhle muž si radši zakouří marihuanu. Myslel jsem si, že Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Nejspíš jsem se ale mýlil. Ke štěstí asi nestačí pouze prázdniny, chvíle s rodinou a televizní pohádky. Tenhle starší opuštěný muž si očividně radši vleze do svého malého páchnoucího bytu, zapálí si joint a prožívá šťastné a veselé.
Jenže moje Vánoce trvají týden, zatímco ty jeho pouhé tři hodiny, než vyprchají účinky drogy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 24.12.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podřadné slavení VánocMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­