ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.65
Hodnoceno: 281x Prosím, ohodnoť práci

Pes, nejlepší přítel člověka

Každé sobotní ráno si chvíli přispím, pomůžu mamce s dopoledním úklidem a když mám chviličku volna, tak letím k babičce rychlostí blesku pro svého milovaného pejska Báru.
Zazvoním na babičku a slyším Barborku, jak štěká a běží mě ze svého pelíšku přivítat. Sundám si brusle, chvíli se s ní mazlím, poté se přivítám s babičkou a beru Barču na polední procházku, tedy spíše projížďku.
Bára je spíše domácí pejsek a pohyb moc ráda nemá. Proto se chvíli na mne vyčítavě dívá, jako by chtěla říct: "Já nemám ráda běhaní, tak si hleď svého a mě nech být." Chvíli se ještě cuká, ale ví, že já se nedám a venku opravdu chvíli pobudeme.
Naše vytyčená cesta je dlouhá asi 3 kilometry. Jedu sice po silnici a "můj trhač" se loudá za mnou, ale kolem nás se rozprostírá typická milovická krajina - stromy a staré polorozpadlé domy. Po několika přestávkách, které musím kvůli Barče udělat, se vracíme zpět k domovu.
Babička má radost, že zase vidí svého pejska - malého knírače. A nechci se vychloubat, ale ráda vidí i mou maličkost. A já mám zase radost, že se Bára proběhla a já s ní strávila prima poledne a kousek odpoledne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pes, nejlepší přítel člověkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)