ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Paříž - má francouzská láska

Láska má mnoho podob. Někdo chová lásku k člověku, druhý ke zvířeti. Já chovám lásku k městu. A ne ledajakému. Tento cit jsem u sebe objevila až před týdnem, kdy jsem se zúčastnila školního zájezdu do Paříže, hlavního města prosluněné Francie.
Tato akce měla za úkol seznámit nás s novým prostředím, novými lidmi a jazykem, kterým se již osmým měsícem učíme pod vedením paní profesorky Hovorkové. Je to krásný jazyk. Měkký, lehký a vždy když s ním mluvím, jako by se mi chtělo zpívat. Je kouzelný, ale těžký. Bude ještě nějaký čas trvat, než se zdokonalím. Neztrácím naději, protože i ten nejpomalejší, neztrácí-li cíl, postupuje rychleji než ten, kdo utíká bez cíle. Ne nadarmo se říká, že růže přichází po trnech.
Paříž, město nad Seinou, může být na sebe hrdé... Pyšní se spoustou architektonických skvostů, které jsme po celou dobu pobytu obdivovali, jak v podobě přepychových staveb, nazdobených zahrad, tak i monumentálních sloupů a oblouků. Samotné město by se mohlo stát učebnicí různých uměleckých slohů, protože každý významný panovník po sobě zanechal něco bizardního a neopakovatelného. Jako například Napoleonův Vítězný oblouk a Opera nebo Ludvíkovy Versailleské zahrady. Takto ohromné stavby nepřítel jen tak nedobude a ani čas je nezničí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: zazvorova, 27.10.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Paříž - má francouzská láskaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­