ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.63
Hodnoceno: 79x Prosím, ohodnoť práci

Pád do sklepa

Probíhaly letní prázdniny a právě po nich mě čekal nástup do první třídy. Volno jsme trávili u babičky a u dědy na vesnici.
Babička chodívala vždy k večeru krmit a my čtyři - tedy já, sestra, bratranec a sestřenice - s ní. Než zvířatům byla přidělena jejich "večeře" a mléko od krávy se nebělalo v konvi, my - vnoučata - jsme dováděli ve stodole.
Ten den někoho z nás - nevím už koho - napadlo zahrát si na schovávanou. Po několika prohrách jsem už přímo toužila konečně vyhrát a umínila si: "Tak, teď se někde zašiju a oni mě nesmí najít!" Usilovně jsem přemýšlela kam. A v tom mě to napadlo! "Přikrčím se tam za ty balíky slámy a pak určitě zvítězím," myslím si nadějně a už se drápu nahoru. Už už jsem si podřepávala a: "Pomóc! Au! To bolí!" ...Když se po chvilince otřepu a začnu vnímat, zjišťuji, že jsem se propadla do sklepa. "Aha, tak to je ten otvor do sklepa, ke kterému, jak nám jednou babička povídala, nesmíme chodit," říkala jsem si v duchu a zvedala se ze země. "No škoda, že jsem na to nepřišla dřív." Trochu potlučená jsem se vydala k východovým dveřím. To jsem však ještě netušila, že se dveřmi ven nedostanu. Chňapla jsem po klice a ony ne a ne se otevřít. Byly zamčeny! Co teď? Začala jsem bušit a hulákat ze všech sil, ale nikdo nepřišel na pomoc. Asi po deseti minutách řvaní jsem vše vzdala, sedla si na hromadu brambor a brečela a brečela. Mezitím mě už celá vystrašená rodina hledala všude možně.
Nakonec mě celou uplakanou objevili a já vzlykala snad ještě hodinu. Touha po vítězství se mi tehdy pořádně vymstila. Od té doby se vždy snažím jednat opatrně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 04.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pád do sklepaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­