ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.91
Hodnoceno: 129x Prosím, ohodnoť práci

Nezvaný host

OSNOVA:

1.Prázdniny u prarodičů
2.a) Stanování
b) Strach
c) Překvapení
3.Veselá historka

O prázdninách jsem jel s bratrancem Lukášem k babičce a dědovi na Šumavu. Oslavil jsem tam také své narozeniny. Od rodičů jsem dostal stan, který jsem si přál.

Když se udělalo hezky, postavili jsme stan na louce u lesa. Chtěli jsme v něm hned přespat. Děda váhal, ale nakonec jsme ho přemluvili. Připravili jsme si spacáky, karimatky, baterku, polštářky a něco na čtení. Večer, když jsme se dokoukali na televizi, jsme přešli do stanu. Děda měl strach, že nám v noci bude zima.

Je tma. Jsou slyšet zvuky nočních ptáků. Zavrtali jsme se do spacáků. Chvíli jsme si ještě povídali. Za chvíli usínáme. Náhle mě něco probudí. Slyším dupání blízko našeho stanu. "Lukáši, vzbuď se, někdo tady je," šeptám. "To je asi nějaké zvíře," odpoví Lukáš. Za chvíli to začalo kňučet a přibližovat se k našemu stanu. Mysleli jsme, že je to liška. Nezvaný host se dobýval do stanu. "Co uděláme?" zeptal jsem se. Oba jsme měli velký strach. Nakonec jsme se překonali a stan otevřeli...

Ukázalo se, že to byl dědův pes Adyk. Oddychli jsme si a Adyka poslali zpátky domů.

Ráno jsme to všechno vyprávěli dědovi a babičce. Všichni jsme se tomu zasmáli. Příští noc nás Adyk hlídal. Zdálo se mu lepší hlídat než strašit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martin K.-Chuan, 02.12.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nezvaný hostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­