ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.86
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Netradiční Vánoce

Je 24. prosinec, všemi lidmi hodně očekávaný den. Cukroví napečené, kapr nachystaný, vše krásně uklizené a vánočně vyzdobené, i stromeček už voní v obývacím pokoji. Tak takhle to u nás letos nebylo, protože jsme byli na horách, tudíž to ani podobně udělat nešlo, ale nebylo to tak strašné. Bylo nás pět. Sice jsem zase neviděl zlaté prasátko jako každý rok, ale zato jsem si nádherně zalyžoval.
Letošní Vánoce se odehrávaly v Nízkých Tatrách v hotelu Srdiečko. Na Štědrý den svítilo krásně sluníčko, poletovali ptáčci, no prostě jako úryvek z vánoční pohádky.
Ráno jsme vstávali kolem 8. hodiny, nasnídali jsme se a připravili na lyžování. U vleků nebyly žádné fronty, takže těch pět hodin uběhlo jako pět minut, možná šest. Ten den se lyžovalo pouze do 14 hodin, v jiné dny až do 16 hodin. Kolem 15:00 jsme se vrátili vyhladovělí na hotel. Napadlo nás, že si dáme sraz v 16:00 v restauraci, která byla dvě patra pod námi. Každý si vybral jídlo, které chtěl, protože polovině z nás nechutnali ryby. Po "štědrovečerní večeři" jsme vytvořili improvizovaný vánoční stromeček větvičkou, na které byly přivázány bonbóny jako ozdoby.
Potom jsme si dali pauzu. Během ní donesl "ježíšek" dary. Trefil se, každý dostal, co si přál. Já jsem například dostal mobil a počítač. Ovšem ten počítač nejspíše neunesl, tak ho pro jistotu nechal u nás doma.
Všichni byli šťastní a potom jsme si zahráli stolní hru Aktivity, kterou nám také donesl "ježíšek".
Všem se tyto netradiční Vánoce líbily a byly možná i lepší než ty klasické (kapr, zvoneček, vánočka...).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Martin, 13.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Netradiční VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­