ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.77
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Netradiční Vánoce

Je 24. prosinec, všemi lidmi hodně očekávaný den. Cukroví napečené, kapr nachystaný, vše krásně uklizené a vánočně vyzdobené, i stromeček už voní v obývacím pokoji. Tak takhle to u nás letos nebylo, protože jsme byli na horách, tudíž to ani podobně udělat nešlo, ale nebylo to tak strašné. Bylo nás pět. Sice jsem zase neviděl zlaté prasátko jako každý rok, ale zato jsem si nádherně zalyžoval.
Letošní Vánoce se odehrávaly v Nízkých Tatrách v hotelu Srdiečko. Na Štědrý den svítilo krásně sluníčko, poletovali ptáčci, no prostě jako úryvek z vánoční pohádky.
Ráno jsme vstávali kolem 8. hodiny, nasnídali jsme se a připravili na lyžování. U vleků nebyly žádné fronty, takže těch pět hodin uběhlo jako pět minut, možná šest. Ten den se lyžovalo pouze do 14 hodin, v jiné dny až do 16 hodin. Kolem 15:00 jsme se vrátili vyhladovělí na hotel. Napadlo nás, že si dáme sraz v 16:00 v restauraci, která byla dvě patra pod námi. Každý si vybral jídlo, které chtěl, protože polovině z nás nechutnali ryby. Po "štědrovečerní večeři" jsme vytvořili improvizovaný vánoční stromeček větvičkou, na které byly přivázány bonbóny jako ozdoby.
Potom jsme si dali pauzu. Během ní donesl "ježíšek" dary. Trefil se, každý dostal, co si přál. Já jsem například dostal mobil a počítač. Ovšem ten počítač nejspíše neunesl, tak ho pro jistotu nechal u nás doma.
Všichni byli šťastní a potom jsme si zahráli stolní hru Aktivity, kterou nám také donesl "ježíšek".
Všem se tyto netradiční Vánoce líbily a byly možná i lepší než ty klasické (kapr, zvoneček, vánočka...).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Netradiční VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)