ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.34
Hodnoceno: 29x Prosím, ohodnoť práci

Nejkrásnější Vánoce

Vánoce jsou kouzelné svátky, které má snad každý rád. Nejvíce se na ně těší děti, a já - ač nejsem už zase takové dítě - jsem prožila ty nejkrásnější před téměř 3 lety.

Ten rok byly Vánoce mimořádně bílé a chladné. Jako každý rok jsme Štědrý večer slavili v našem úzkém rodinném kruhu: já, táta a babička. I když už pár let vím, že dárky nenosí Ježíšek, ale kupují je naši nejbližší známí, zavzpomínala jsem si na svoje dětská léta a napsala dopis Ježíškovi. Pod stromeček jsem si přála buď telefon, notebook nebo pejska. Ten byl samozřejmě nejvytouženější. Chtěla jsem malou světlou krátkosrstou čivavu. Našla jsem si ji v inzerátu na Internetu. Paní, co ji nabízela, byla z Jihomoravského kraje, takže pro ni nebyl problém dojet. Ale to neznáte mého líného tátu. Mé obavy o mou vytouženou krásku tak rostly každým dnem, co se blížily Vánoce.

Toho osudného dne jsem se nemohla dočkat večera. Neslyšela jsem žádné štěkání, škrábání ani kňučení. Myslela jsem, že už i ta poslední naděje umřela. Nedočkavá a zároveň už i napůl zklamaná jsem šla do kuchyně na štědrovečerní večeři. Měli jsme zapálené svíčky, venku byla už pořádná tma a chumelilo jako v pohádce. K večeři jsme měli kuřecí řízek s bramborovým salátem, ostatně jako každý jiný rok. Když jsme dojedli, vydali jsme se ke stromečku. Pod ním ale stála pouze jedna jediná velká krabice...

"Krabice?" přemýšlím nahlas. Zklamaně jsem šla ke stromečku a vytáhla ji.
"To je pro babičku, a teď najdi toho psa!" povídá táta.
Byla jsem nedočkavá a napjatá. Po nějaké té minutě hledání jsem nadšeně vyhrkla: "Tady je!"

Samozřejmě byl schovaný pod postelí, byl ještě malý a bál se všeho nového. Byl krásný, světlý, prostě takový, jakého jsem si přála, ale byl to kluk! Na tom mi samozřejmě nic nevadilo, hlavně že jsem měla svého nového mazlíčka. Chvíli jsem se s ním mazlila a pak si ho odnesla k sobě do pokoje. Zvykl si na mě co nevidět a hned jsme si spolu hráli. Byl to ten nejkrásnější dárek, jaký jsem kdy dostala. Už nevím, co bych si bez něj počala, je to ta nejlepší bytost na celém světě.
Inu, pes je nejspíše jediná možnost, jak se dá láska koupit za peníze.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vlasta Bačová, 04.12.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejkrásnější VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­