ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Nejhorší dovolená

Jednoho dne o letních prázdninách se maminka rozhodla, že si vezme volno a pojedeme společně k moři. Bylo mi sděleno, že si mám do večera sbalit kufr, protože druhý den brzy ráno vyjedeme. Nějak jsem se neptal, jakým dopravním prostředkem pojedeme, a právě to byla chyba!

Ráno poté, když jsem rozespalý dávno již čekal před autem a křičel na mamku, ať už jde, že ten sporák opravdu vypnula, jsme postupně naložili věci do auta a vyrazili na cestu. Přišlo mi divné, že se stále couráme městem, když v tu chvíli mamka zastavila před jedním z velkých panelových domů. Než jsem se ale stihl zeptat, proč jsme zastavili, vyběhla z hlavních dveří paneláku moje teta Agáta. Teta otevřela dveře kufru a začala tam něco skládat, mezitím si začala povídat s mamkou a vedly velmi zajímavý...dialog? Ne, to není to slovo, spíše polylog, protože později začaly mluvit jedna přes druhou a znělo to, jako byste stáli uprostřed přeplněného Vaclaváku. Z jejich velmi pestrého rozhovoru jsem zjistil, že teta jede do Chorvatska s námi.

K mému velkému překvapení jsem také zjistil, že pojedeme do Chorvatska autobusem. No...už nebyl čas na útěk, protože jsme již stáli před busem a teta zrovna odevzdávala jízdenky. Postupně jsem se za doprovodu mamky, tety a dalších spousty turistů nasáčkoval do autobusu. Jelikož jsem jel pouze já, mamka a teta, musel jsem si sednout vedle úplně cizího člověka, protože mamka s tetou chtěly celou cestu prokrafat. No...jak to jen říci slušně...skončil jsem vedle tlustého, udýchaného Jihokorejce, jenž se potil více než Emil Zátopek při maratonu. Navíc mi neustále nabízel jeho nakousnutou, ožužlanou Snickersku. Nevím jak, ale zjistil jsem z jeho špatné angličtiny, že se jmenuje nějak Kvang-vón-něco-něco, ale já mu stejně říkal Kime nebo Čone. S následujícími hodinami i Kima omrzelo se se mnou "anglicky" bavit a začal sledovat něco, čemu říkal anime. V autobuse začalo být čím dál tím větší horko a tety neustálé "nechceš řízek?" mi už začínalo lézt na nervy.

Oficiálně prohlašuji, že toto je už teď ta nejhorší dovolená na světě!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina Baštová, 10.06.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejhorší dovolenáMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­