ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.70
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Násilník

V noci temné vystupuji z vozu, loučím se s přítelem za volantem a zavírám dvířka od auta. Kamarád šlápne na plyn a v mžiku je pryč. V dáli už vidím jen dvě mizející červená světélka. Zbytek cesty domů musím ujít zcela sám. Kráčím si to po pěšině, klepaje se zimou, a těším se, až budu v teple...

Náhle zaslechnu kroky něčích bot, kroky jsou však velmi pomalé a takřka nejdou slyšet. Bojím se otočit, a tak zatnu zuby a pokračuji nevzrušeně dále. Ale po pár minutách to napětí nevydržím a pomalu se otočím. Spatřím mužskou postavu zahalenou kapucí s nápaditě bílými teniskami, které vůbec neladí s jeho černou bundou a tmavými kalhotami.
Okamžitě se zase obracím zpátky a trochu zrychlím. Muž za mnou však také přidá do kroku. Teď to připomíná počátek honičky.
Netrvalo dlouho a už jsme se doopravdy honili. Utíkal jsem, jako kdyby mě na nože brali. Bohužel jsem ve tmě nerozpoznal koš a v plné rychlosti do něho narazil. Spolu s košem jsem se svalil na zem.

Ten padouch mě mezitím doběhl, vytáhl z kapsy ostrý nůž a popadl mě za kabát, čímž mne vyzdvihl nahoru. Nečekal jsem ani vteřinu a kopl jej do břicha, abych se co nejrychleji dostal z jeho spárů. V momentě, kdy se držel za bolavé břicho, sebral jsem z vysypaného koše prázdnou láhev od piva a hodil ji po něm. Shodou okolností jsem ho trefil opět do oblasti břicha. Teď se přímo svíral v bolestech a já dostal konečně možnost utéct. Využil jsem toho a zanedlouho dorazil celý otřesený domů.

Druhý den jsem to oznámil na policii a do dvou dnů muže chytili. Policisté prozradili, že už byl pětkrát trestán za krádež a pokus o vraždu. Od té doby jsem si dával větší pozor a pro jistotu nosil vždy u sebe kapesní nůž.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 15.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
NásilníkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­