ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Násilník

V noci temné vystupuji z vozu, loučím se s přítelem za volantem a zavírám dvířka od auta. Kamarád šlápne na plyn a v mžiku je pryč. V dáli už vidím jen dvě mizející červená světélka. Zbytek cesty domů musím ujít zcela sám. Kráčím si to po pěšině, klepaje se zimou, a těším se, až budu v teple...

Náhle zaslechnu kroky něčích bot, kroky jsou však velmi pomalé a takřka nejdou slyšet. Bojím se otočit, a tak zatnu zuby a pokračuji nevzrušeně dále. Ale po pár minutách to napětí nevydržím a pomalu se otočím. Spatřím mužskou postavu zahalenou kapucí s nápaditě bílými teniskami, které vůbec neladí s jeho černou bundou a tmavými kalhotami.
Okamžitě se zase obracím zpátky a trochu zrychlím. Muž za mnou však také přidá do kroku. Teď to připomíná počátek honičky.
Netrvalo dlouho a už jsme se doopravdy honili. Utíkal jsem, jako kdyby mě na nože brali. Bohužel jsem ve tmě nerozpoznal koš a v plné rychlosti do něho narazil. Spolu s košem jsem se svalil na zem.

Ten padouch mě mezitím doběhl, vytáhl z kapsy ostrý nůž a popadl mě za kabát, čímž mne vyzdvihl nahoru. Nečekal jsem ani vteřinu a kopl jej do břicha, abych se co nejrychleji dostal z jeho spárů. V momentě, kdy se držel za bolavé břicho, sebral jsem z vysypaného koše prázdnou láhev od piva a hodil ji po něm. Shodou okolností jsem ho trefil opět do oblasti břicha. Teď se přímo svíral v bolestech a já dostal konečně možnost utéct. Využil jsem toho a zanedlouho dorazil celý otřesený domů.

Druhý den jsem to oznámil na policii a do dvou dnů muže chytili. Policisté prozradili, že už byl pětkrát trestán za krádež a pokus o vraždu. Od té doby jsem si dával větší pozor a pro jistotu nosil vždy u sebe kapesní nůž.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
NásilníkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)