ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 200x Prosím, ohodnoť práci

Můj sen (2)

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2019 znělo Děsuplná noc a jednalo se o vypravování s hororovými prvky

Je to již dávno, co jsem se dívala na jeden horor. Byl tak zvláštní, že jsem se pak dlouho nemohla zbavit myšlenky na něj. Celou noc jsem uvažovala, jak bych se za takové situace zachovala já, až jsem z toho usnula. Jenže...

Najednou jsem se ocitla uprostřed velké pustiny. Ať jsem se podívala kamkoli, všude byla jen mlha. V hlavě se mi míhaly otázky jako: "Kde to jsem?", "Kam mám jít?", "Je to sen nebo realita?"
Po chvilce hledění do prázdna jsem si všimla malého světla, a tak jsem se za ním vydala. Šla jsem dlouho, ale přece jen jsem tam došla.

Mlha zřídla a já zjistila, že dál jít nemohu, neboť stojím na útesu. Marně jsem se dívala na všechny strany. Nikde nic. Až najednou jsem spatřila studnu. Nevěděla jsem, kde se tam vzala, protože předtím tam nabyla, ale to bylo jedno. Něco mě k ní přitahovalo.

Začala jsem se přibližovat ke studni. Čím blíž jsem byla, tím větší úzkost se mě zmocňovala. Chyběl už jen krok. Studna je zavřená! Omámena situací jsem chytla víko a odtáhla jej. Jen co jsem to udělala, ozval se mohutný výkřik a já ztuhla strachem. Nahlédla jsem dovnitř a spatřila něco zvláštního. Něco tam bylo a rychle to lezlo nahoru. Ale co mám dělat? Za mnou mořský příboj naráží o bílé skály a přede mnou se ke mně blíží přízrak. Již mě chytne, už bude konec, když se ozve: "Je konec..."

"Stávej! Je konec spánku! No tak rychle!"
Byla to máma a budila mě do školy. Jak jsem byla šťastná, že to byl jen sen.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kočička, 18.01.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj sen (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­