ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.20
Hodnoceno: 151x Prosím, ohodnoť práci

Můj první školní den

Na svůj první den ve škole jsem se dlouho těšila. Moc jsem chtěla vědět, jaké to v té škole je. Vzpomínám si, že večer jsem šla brzy spát, abych náhodou nezaspala. Ale nemusela jsem mít obavy. Ráno jsem už byla brzy vzhůru a připadalo mi, že zažívám něco obrovského - asi něco takového, jako když jsme kdysi jeli brzy ráno za babičkou na Vysočinu. Trošku mě bolelo rozrušením bříško a říkala jsem si, jaké to asi bude. Mamka mi učesala typické holčičí copečky, měla jsem oblečené sváteční šatičky, vzala mně za ruku a vyrazili jsme.
Do školy jsme šli také společně s bráchou, který šel už do páté třídy a já jsem na něm tehdy obdivovala jeho otrávený výraz. Nemohla jsem ho pochopit, protože já jsem prožívala něco obrovského a slíbila jsem si, že až budu velká, tak se taky tak budu tvářit a tím budu dokazovat vyklepaným prvňáčkům, že už jsem velká a že se nebojím (slib jsem si s úspěchem splnila).
Před školou nás uvítal obrovský dav lidí, brácha od nás odešel ke svým spolužákům a mně začala opouštět radost a začala jsem se bát. Měla jsem na krajíčku, když vtom jsem uviděla kamaráda ze školky a to mně trochu uklidnilo. Dále si už jen matně vzpomínám, že jsme přišli do třídy a paní učitelka mě posadila do třetí lavice ke dveřím. Mamka a další rodiče stáli vzadu a paní učitelka k nám něco povídala. Za nějakou chviličku jsme šli domů.
Více zážitků jsem ale měla druhý den, kdy jsem v lavici seděla s nějakým černovlasým klukem, se kterým jsem seděla celé tři roky a celé tři roky jsem ho lépe řečeno nesnášela. Paradox je, že ve čtvrté třídě, kdy se mi začal strašně moc líbit a začínala jsem být do něj zamilovaná, se odstěhoval neznámo kam.
No ale jak jsem seděla ten druhý den ve třetí lavici a dívala jsem se na velký obraz před námi vzorně sedící holčičky, zažívala jsem nějaký zvláštní pocit, asi pocit radosti a štěstí, že tu chci sedět a vzorně se učit. Ten pocit mně sice časem nadobro opustil, ale dodneška si na to vzpomínám, ten pocit si vybavuji a je neuvěřitelné, že od té doby uběhlo už 12 let...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ellen, 08.12.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj první školní denMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­