ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Můj první den ve škole

Prázdniny už byly téměř u konce a všude kolem nastával chaos. Tak jako každé malé dítě, které již dovršilo šesti let, i já jsem se na první den školy moc a moc těšila.

Než jsem se nadála, bylo tu září a já stála netrpělivě před školou s mojí milovanou maminkou. Čekala jsem, až nás - prvňáčky - pustí do školy.
Konečně jsem se dočkala. Bylo sedm hodin a čtyřicet minut a já mohla se vzpřímenou hlavou vejít dovnitř. V tu chvíli mě nic nedokázalo vyvést z míry. Jako první jsem si vybrala značku ve tvaru tulipánu, který se nacházel ve třetí lavici u okna.

Nemusela jsem dlouho čekat a přisedla si vedle mě poměrně štíhlá, pohledná dívka se středně dlouhými blonďatými vlasy, které jí lemovaly útlý obličej. A ty její oči! Leskly se zeleně jako smaragdy.
Dlouho jsem neváhala a zeptala se jí: "Jak se jmenuješ? Já jsem Lucka."
Ona mi jen tiše odvětila: "Jmenuji se Katka."
"To je krásné jméno, budeme kamarádky?" optala jsem se jí.
Odpověděla mi důrazným hlasem: "Ano, můžeme!"

Najednou se otevřely dveře, v nichž se objevila velmi mladá učitelka, která na sobě měla krátké červené letní šaty. Všem přítomným braly dech. Představila se, přivítala nás ve škole a popřála nám hodně štěstí v našem dalším studiu. Byla velice milá a upřímná. Všichni jsme si ji hned ze začátku oblíbili, hlavně tedy já.

Od prvního dne školy jsme si s Katkou i ostatními dětmi velice rozuměly. A zažívaly jsme spousty zábavy a legrace.
Když nám šlo o známky, byla naše učitelka velice vstřícná a spravedlivá. Za dobře splněné úkoly nás vždy ochotně odměnila.

Vztahy s ostatními spolužáky mi vydržely dodnes. Ale kamarádství s Katkou skončilo již v páté třídě, kde jsme se zuřivě pohádaly. Naše neshody se doposud nevyřešily, a proto spolu už ani nekomunikujeme. Teď již dobře vím, že kamarádství z první třídy nemusí trvat na věky. Ale přesto na svůj první den ve škole ráda vzpomínám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Žabička 19, 21.08.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj první den ve školeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­