ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 77x Prosím, ohodnoť práci

Můj prázdninový zážitek

Každý rok trávíme nějaký ten týden u moře. Máme všichni rádi teplo, písečné pláže i šplouchající mořské vlny. Také věříme, že pobyt v teplých krajích je přínosem pro naše zdraví.

I letos jsme plánovali už během roku, kam se vypravíme. Nakonec jsme se rozhodli navštívit řecký ostrov Kréta. Těšili jsme se opravdu moc, v daný čas si zabalili zavazadla, zavezli se na letiště do Brna a odtamtud odstartovali za vytouženým pobytem. Vše proběhlo bez problému a my se ocitli v pěkném prostředí a útulném apartmánu. A pak už nás čekalo jenom koupání, opalování a hrátky na pláži či v moři. Tak to probíhalo každý den, líbilo se nám to, ale trochu pak už i nudilo. Hledali jsme trochu jiné rozptýlení a také poznání něčeho nového.

A tak jsme si půjčili auto a jeli se podívat do delfinária. Vlastně to byl velký park se zvířaty a zábavnými programy pro děti.
Ve velkém bazénu plavali delfíni, byli cvičeni mladou cvičitelkou, vyskakovali a mrskali sebou podle jejích pokynů. Byla to krásná podívaná a dokonce se našli i odvážlivci, kteří se na delfínovi zkusili povozit.
K tomu bych se neodvážila, proto jsem seděla jen na okraji bazénu a ta krásná zvířata obdivovala. Jeden chytrý delfín nejspíše vycítil mé nadšení i obdiv a já zažila něco moc krásného a milého. On totiž připlaval až ke mně, vystrčil hlavu z vody a mile se na mne podíval. Dokonce se mi zdálo, že se i usmál. A já jsem najednou neměla vůbec strach, natáhla jsem ruku a pohladila jeho mokrou a jemnou kůži na hlavě. Zdálo se mi, že na mě i mrkl, otevřel tu svou tlamičku a vydal zvuk, kterým mi asi za to pohlazení poděkoval. Pak sebou mrskl do vody, prohnal se svou vodní říší a ještě jednou se u mne vynořil. Bylo to dojemné a ve mně to zanechalo nezapomenutelný zážitek. Kdo se taky může pochlubit, že se na chvíli kamarádil s delfínem! Budu na něj ještě dlouho vzpomínat...
Delfíni jsou pro mne opravdu ta nejkrásnější zvířata na celém světě.

Inu, kamaráde delfíne, myslím na tebe a přeji ti spokojený život mezi svými delfíními bratry a sestrami!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: andulka11, 22.09.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj prázdninový zážitekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­