ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Můj pobyt u moře

- vypravování s prvky líčení

V srpnu jsem byla s rodiči u moře. Již po cestě jsem si všímala krajiny, kterou jsme projížděli. Na svazích hor se rozkládaly rozlehlé vesnice, na pastvinách se pásla stáda dobytka.
Byli jsme ubytováni v jednom z nejnovějších středisek. Náš hotel nebyl daleko od mořského pobřeží. Poprvé ve svém životě jsem uviděla moře. Rozprostíralo se přede mnou do nedolehlých dálek. Drobné vlny čeřily jeho hladinu. V dálce pluly lodě do neznámých krajin. Na pobřeží bylo plno malých mušlí, které sem zaneslo moře.
Navštívili jsme také velký přístav. V přístavu kotvilo mnoho lodí. Některé právě připluly s nákladem, který se hned vyloďoval na břeh. Moře bylo rozbouřené. Vysoké vlny stříkaly přes molo až na silnici vedoucí pod ním. Bylo zajímavé pozorovat rozběsněný živel. Město samo si zachovalo svou osobitou krásu. Jsou zde tichá zákoutí s historickými budovami i rušný střed města s obchody a davy spěchajících lidí.
Nedaleko našeho dočasného bydliště se rozkládá městečko s překrásnou botanickou zahradou. Můžeme zde vidět květiny i stromy nejrůznějších druhů, uprostřed zahrady nabízí odpočinek dokonce malý letohrádek.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucie, 01.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj pobyt u moře







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­