ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.54
Hodnoceno: 286x Prosím, ohodnoť práci

Můj hrůzný zážitek

Tento příběh se odehrál před několika lety, když jsem ještě bydlela se svou rodinou na sídlišti v Jirkově.

Jednoho zimního dne jsem se vracela z práce domů později než obvykle. Už se dost setmělo, hustě sněžilo a já - s kabelkou přes rameno, v každé ruce jednu tašku s nákupem a v hlavě jen samé pracovní problémy - jsem si ani neuvědomila, že jdu k našemu paneláku po spoře osvětlené cestě, lemované přerostlými keři, úplně sama.

Když jsem se blížila ke vchodu, zaslechla jsem za sebou zrychlené kroky a sípavé volání. Hrůzou jsem málem přimrzla k chodníku. Nohy se mi podlamovaly a těch pár metrů k hlavnímu vchodu jsem překonala s vypětím všech sil.

Vběhla jsem do vchodu a "CVAK"! Světlo zhaslo. S jeho rozsvícením jsem se nezdržovala, naštěstí stál výtah v přízemí. Ani nevím, kterou rukou jsem ho otevřela, a knoflík do našeho patra jsem snad musela zmáčknout nosem. Než se výtah rozjel, rozsvítilo se světlo na chodbě a já přes prosklené dveře zahlédla obrys mužské postavy.
Konečně výtah vyjíždí, po schodech však slyším dunící skoky, které chtějí jedoucí výtah dohnat. Ten právě zastavuje! Otvírám nohou dveře, strkám klíč do zámku, rozrážím dveře bytu a vtom na mé rameno dopadne ruka. Zaječím, nákup letí do chodby, brambory se kutálejí po předsíni, manžel s dětmi vybíhají z pokoje a nevěřícně na mě zírají. V jejich očích ale nevidím žádný děs, spíše pobavené jiskřičky smíchu.

Otočím se a najednou mi všechno dochází. Za mnou stojí udýchaný soused z vedlejšího bytu, který již několik let patří se svou ženou k našim velmi dobrým přátelům. Všiml si mě cestou k domu, chtěl mě dojít a jen mi pomoci s těžkými taškami...

Dodnes nechápu, jak jsem za těch pár vteřin jízdy do čtvrtého patra dokázala neupustit tašky s nákupy a na první sáhnutí vylovit z kabelky klíč od bytu, když ho jindy hledám i půl hodiny.
Škoda že zapracovala moje bujná fantazie a já nedala tomu džentlmenovi šanci k vykonání dobrého skutku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Slohová práce Můj hrůzný zážitek ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj hrůzný zážitekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)