ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Můj fotbalový míč

- vypravování s drobnými popisnými prvky

Můj fotbalový míč se pyšní velikostí pět a jménem Pepík. Mám ho už asi dva roky a stále mi odvádí skvělé služby. Pepík je kulatý a nosí stříbrno-modrý povlak. Vždy když je čas tréninku, slyším, jak už se nemůže dočkat až bude v batůžku a odjede se mnou na trénink. Tam si spolu povídáme a radíme, co jak udělat a navzájem se povzbuzujeme. Po tréninku jakoby předl štěstím, že mi mohl zase poskytnout vynikající služby. Někdy, když mi to nejde, svedu všechnu vinu na něj. Vím, že to není správné, ale Pepík to pochopí a vždy mi odpustí. Jednou na jaře, když jsme měli trénink venku na trávě, byl celý špinavý a tak jsem ho musela umýt. Asi se mu to moc nelíbilo, protože se pořád kutálel pryč od sprchy a od mokré vody. Nakonec se mi ho přece jenom podařilo umýt, špindíru. Vypadal šťastně a jeho šestiúhelníky, které má po celém těle, se jen blyštily. Myslím, že mi byl vděčný. Jsem ráda, že ho mám a že se mám komu vypovídat, když mi není nejlíp. I když mi Pepík neporadí ani nepomůže, alespoň mě se udělá líp. Jemu můžu říct cokoliv, protože vím, že to nikomu nevyzradí. Možná si říkáte, co vidím na obyčejném kopačáku? Je to jednoduché; tohle totiž není jen tak nějaký kopačák, tohle je můj Pepík a já ho mám moc ráda a on mě určitě taky. Před ním jsem měla Honzíka. Ten mi ale umřel loni o velkých prázdninách v Chorvatsku. Bylo mi ho líto, chudáka. Už na to ale měl věk. Vždyť jsem ho měla 4 roky. S Honzíkem jsem se rozloučila až doma. Vyšla jsem si s ním na poslední procházku. Už se nekutálel tak jako předtím. Byl probodnut ostnem z mořského ježka a vykrvácel. Popřála jsem mu tedy šťastnou cestu kontejnerem a potom jsem zašla s taťkou do obchodu koupit náhradníka - Pepíka. Myslím, že s Pepíkem jsme skvěle sehraná dvojka. A doufám, že mi vydrží nejmíň tak dlouho jako Honzík.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: olinek, 16.09.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Můj fotbalový míčMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­