ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Momentka z výletu

Během pobytu v jednom nejmenovaném německém městečku na severu země jsem si všiml, že mnoho lidí, hlavně po ulicích, žebrá. Jistě, tyto lidi nelze považovat za úplné žebráky, neboť většina z nich jen nesedí či dokonce neleží s kloboukem v ruce, kdepak, mnoho z nich hraje na hudební nástroje či předvádí přímo artistické kousky. Mně osobně se takový způsob "vydělávání" moc nezamlouvá, ale je bezpochyby zajímavé je sledovat. Kupříkladu v onom městečku jeden mladý hoch, nejspíš nedostudovaný vysokoškolák, který si vydělává tímto způsobem na studium, předváděl, jak si dokáže do úst strčit hořící meč a znovu ho z něj vyndat. Je to možná starý trik, ale rozhodně nezevšedněl. Stále nemůžu pochopit, jak si někdo může strčit do úst, do těch nejzranitelnějších částí v těle, ostrý a hořící předmět. Ten kluk má talent, o tom není pochyb.

Ve městečku se nachází ovšem i další nevšední osobnosti s ještě nevšednějšími umy. Mimo jiné tu narazíte i na Araba, který sedí na vzduchu, respektive sedí asi dva metry nad zemí a pod ním není vůbec nic. I já sám jsem se o tom přesvědčil, když jsem tam sáhl. Žádné neviditelné křesílko či stůl, vůbec nic. Schválně jsem si počkal v kavárně naproti, až bude končit, ale pak už byla tma a Arab se mi ztratil z dohledu, jako by se vypařil. Stále si říkám, že příště na něj vyzraji!

Jelikož se městečko nachází na severu, má přístup k moři, a tak sem často jezdí i žebráci (nebo lépe - potulní umělci) z dalekých končin, což může být i případ onoho Araba. Ale najdete tu i černochy nebo domorodce, bohužel jsem během svého setrvání zde žádného nepotkal. Nicméně, pohybuje se tu i plno námořníků a rovněž prostitutek, které si také "potulně" vydělávají, ale rozhodně ne uměním, i když mnohý by to za umění považoval...

Když jsem po týdnu z tohoto městečka odjížděl, dal jsem se do psaní téhle slohové práce už při jízdě vlakem. Pochopitelně město nebylo jen plné žebráků a prostitutek, ale tihle "tuláci" mě asi z toho krátkého výletu zaujali ze všeho nejvíce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.11.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Momentka z výletuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­