ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.24
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Moje třída

  • vypravování/popis děje (den s mojí třídou)

Tři roky sedm měsíců šestnáct dnů a pár hodin je uplynulý čas, který jsem strávila s naším skvělým kolektivem v této pochmurné bílé místnosti o čtyřech stěnách, jež na nás při příchodu vrhá pocit beznaděje a zničeného života každý všední den již od 8 hodin ráno. Ale jelikož jsem velice optimistická osoba, nahlížejíc na každý kout svého života růžovými brýlemi, vidím právě moji třídu v této pochmurné části dne bez okolků jako to nejúžasnější a nejzábavnější, co mě mohlo potkat.

Vcházím do otevřených dveří třídy a jako zdejší slavná osobnost jsem zasypána potleskem a aplausem kluků, kteří ve mně vidí tu nejkrásnější ženu pod sluncem, ale i holek, pro něž jsem zároveň nejlepší kamarádkou i důvěrnicí. S úšklebkem procházím skrze lavice a jen jedním uchem poslouchám všechny pomluvy, jež se jako vítr prohánějí touto skvěle sehranou třídou.

Jak nám v té škole plyne hodina za hodinou, máme před sebou velký vytyčený cíl: Kdy už se konečně vyřítíme jako uragán směrem k obědové místnosti za nepříliš vzhledně vypadajícím jídlem, což je vlastně perfektní situace zajít se uvolnit do nejbližšího baru. Tento nápad se s oblibou setká s pozitivními komentáři, a tak alespoň část našeho nejtvrdšího jádra mihne obloukem naši proslavenou jídelnu a míří si to k vysněné metě do nedalekého baru.

Během následujících patnácti minut se nálada rapidně mění - z velice pochmurné na naprosto šťastnou. S lahvinkou vína před sebou si s holkami dopřáváme doušky alkoholu, což vedle kluci nechápou a s nechápajícím pohledem do sebe lijí jedno pivo za druhým. Zábava v našem kolektivu graduje a na konci dne si vždy můžeme říci, že ačkoli den začal na bodu mrazu, naše třída opět nezklamala a vytvořila si cestičku pro stmelování, poznávání a obohacování se vědomostmi při řádně vychlazeném moku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adélka, 16.02.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje třídaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­