ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.53
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Moje první taneční

Je úterý a nastal můj oblíbený den D. Máme totiž odpoledne lekci tanečních. Hned po vyučování se oblékám do společenského oděvu. Nemohu se dočkat, až budu držet Zuzanku v náručí a sportovním krokem poplujeme po parketu. Z této představy mám husí kůží, ale i žaludeční neurózu.

Po příchodu do sálu dostávám zprávu, že moje partnerka má angínu. A je to tady! Jsem bez tanečnice, když vtom se ke mně žene Alenka s prosbou: "Pavle, Petr se někde zatoulal, tančil bys se mnou?"

Sotva jsme třikrát obtančili parket, vidím Petra, celého rudého zlostí, jak se žene k nám. Beze slova do mě strká a já i s partnerkou padáme k zemi a strháváme s sebou i další dva páry. Je z nás valná hromada! Petr popadá Alenku a táhne ji k sobě tak silně, že její sukně zůstává pod námi. Všichni začali tleskat za toto vystoupení, takže nebylo slyšet pleskání facek dopadajících na Petrovu tvář. Ne nadarmo se Alence říká Alenka-Rychlovka.

Konec tomuto představení udělal náš taneční mistr zahálením Alenky do šátku a vykázáním Petra ze sálů. Mně i Alence už do tance nebylo. Zbytek lekce jsme strávili diskusí nad jednáním Petra a nad tím, jak se člověk lehce nechá ovlivnit vztekem.

V tomhle dni jsem zažil hodně nečekaných událostí, od těch tragických až po ty komické, o kterých se mi ani ve snu nezdálo. S Petrem si to budeme muset vyřídit, ale o Alenku-Rychlovku nemusím mít starost, ta si to vyřídí sama.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 20.07.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje první tanečníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­