ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 403x Prosím, ohodnoť práci

Moje prázdniny

Můj první zážitek z prázdnin byl pobyt v Chorvatsku v hotelu Uvala Scott. Na tento pobyt jsem se celý rok těšil. Nejenom protože jsem byl rád, že se "uleju" poslední tři dny ze školy, ale i protože rád cestuji. Ale tyto předpoklady, že si parádně odpočinu, byly předčasné. Hned po příjezdu nás čekal šok, hotel byl napůl rozpadlý, ale byly tu i napůl rozpadlé betonové pláže. Říkali jsme si: "Proboha, kdo tomuhle hotelu mohl dát čtyři hvězdičky!?" Také jsme nadávali na cestovní kancelář, jak toto místo popisovala a jaké dala do katalogu obrázky. O tomto zážitku bych se raději dál nezmiňoval. Co bych ještě rád dodal, je to, že jsem prohlásil, že mě do Chorvatska už nikdy nikdo nedostane. Druhý můj zážitek byl pobyt ve Vysokých Tatrách, kde jsem byl letos již potřetí. Bydleli jsme ve vesnici, která se nazývá Štrba. Každý den jsme jezdili ozubnicovou železnicí na Štrbské pleso. Ze Štrbského plesa jsme chodili do hor nebo jeli dále motorovým elektrickým vlakem, například do stanice Starý Smokovec. Největší zážitek představoval výstup na Rysy, protože jsme šli půl cesty po řetězech. Vyšli jsme ze Štrbského plesa po cestě, která vede na Popradské pleso. Z Popradského plesa jsme šli stále do kopce až k Žabím plesům. Zvláštnost Tater je ta, že ve vyšších polohách se z ples i potůčků může pít bez obav voda. Od Žabích ples jsme šli po řetězech. Když jsme se blížili k chatě pod Rysmi, viděli jsme části střechy původní chaty, která byla stržena lavinou. Cesta nahoru trvá asi pět hodin, opačným směrem tři a půl hodiny. Chata pod Rysmi je velmi malá a je zásobována nosiči. A také je zvláštní tím, že se tam i vaří několik jídel (a není to ani o moc dražší). Původně jsme chtěli jít jen na chatu, ale pak jsme se rozhodli, že půjdeme i na vrchol. Bylo to velice namáhavé. Protože bylo hezké počasí, tak jsme byli odměněni krásným výhledem na zarostlé svahy, dále pak na krásně zalesněné Vysoké i Nízké Tatry. Z vrcholu bylo vidět mnoho věcí: například Solisko, obec Štrba, Popradské pleso, Poprad-Tatry, předhůří Nízkých Tater a polskou část Vysokých Tater s částí polského území sousedícího s Tatrami. Cesta dolů je po řetězech náročnější než nahoru. Jde se po serpentinové cestě, která vede vedle koryta potoka. Po příchodu do hotelu jsem se cítil velice unavený. A byl jsem rád, že se mi nic nestalo, protože jsme viděli mnoho lidí, jak si vyvrtli kotník.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: berapa, 06.11.2005

­­­­

Slohová práce Moje prázdniny ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje prázdninyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­