ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 180x Prosím, ohodnoť práci

Moje nejlepší prázdniny

Jednoho dne - myslím, že to bylo v červnu - přišli rodiče s tím, že pokud budu mít pěkné vysvědčení, tak si budu moci vybrat nějaký zájezd po dobu prázdnin, a to kam budu chtít. Jelikož jsem věděl, že budu mít pěkné známky, začal jsem obcházet cestovní kanceláře. Zaujal mě jeden zájezd - plavba Queen Marry 2 kolem Evropy se zastávkou na Olympiádě v Athénách. Trochu jsem se obával, že mi naši řeknou, že je to moc drahé, ale naštěstí mi řekli: "Tak dobře". Tak jsem se těšil na nejlepší dovolenou, kterou jsem kdy zažil.
Pomalu se blížil den, kdy jsme měli odletět do Londýna, kde jsme se měli nalodit. Když jsme do Londýna doletěli, na letišti na nás čekal delegát, který nás odvezl do přístavu. Loď byla obrovská. Měli jsme obavy, abychom se na lodi neztratili, ale na lodi měli dobrou organizaci. Na recepci se nás ujal náš osobní stevard. Dovedl nás do kajuty. Kajuta byla velká a nádherná, měla čtyři místnosti: halu, ložnici, druhou ložnici, koupelnu a veliký balkón. Ze všech místností bylo vidět na moře. Po hodině, co jsme se ubytovali v našem novém bytě na měsíc a půl, přišel stevard, který dokonce mluvil česky a provedl nás po lodi.
Nejdříve jsme šli na lodní metro, které nás dovezlo do veliké dvoupatrové jídelny, kde se mi líbila fontána, která se tyčila uprostřed a voda stříkala nejméně deset metrů vysoko. Pak jsme jeli do obrovského nákupního centra, kde měli všechno, na co jsme si vzpomněli. Nakonec přišlo to nejlepší: veliké zábavní centrum. Napočítal jsem 15 bazénů a 4 kinosály! Ptali jsme se: "A to je všechno zdarma?" "Ale samozřejmě," odpověděl stevard. Pomyslel jsem si: "To jsou moje nejlepší prázdniny!"
Za dva jsme zastavili na Kanárských ostrovech, kde jsme pobyli deset dnů, a taky se mi tam nejvíc líbilo.
Po týdnu nádherného koupání jsme konečně pluli do Říma, kde jsme měli být za 7 dní. V Římě to nebylo tak hezké jako na Kanárech, ale také to nebylo špatné. Za deset dnů jsme konečně vypluli do Athén. Mezi tím jsme měli pár zastávek v Chorvatsku, a také i v Itálii.
Athény, ty žily Olympiádou, a taky já jsem se nemohl dočkat zahájení her, na které jsme dostali lístky dva dny předem. Mezitím jsme se toulali po památkách. V Athénách je opravdu hodně co k vidění. Konečně nastal 13. srpen 19:00, kdy se slavnostně rozezněly na athénském stadionu Spiridona Luise slavnostní famfáry a řecká hymna, a slovy řeckého prezidenta "Tímto prohlašuji hry osmadvacáté Olympiády za zahájené" to všechno vypuklo. Bylo to nádherné! Když začínaly chodit jednotlivé země, tak se stadion otřásal v základech, jak někteří fanoušci fandili. Trochu mě mrzelo, že náš olympijský tým šel až druhý od konce, ale fascinující zapálení ohně to spravilo. Olympiáda byla pěkná. Trochu mě na konci her mrzelo, že už musíme odletět domů. Ale i tak to byly moje nejlepší prázdniny, na které rád vzpomínám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moje nejlepší prázdninyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)