ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.54
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Modlitba psa

Jedné letní noci mě probudil nějaký hlas vycházející z obývacího pokoje, kde vždy spí náš pes. Pomalu jsem vstal z postele a potichoučku se vkradl před pootevřené dveře, ze kterých hlas vycházel. Sedl jsem si tedy a s dobře nastraženýma ušima jsem začal bedlivě poslouchat ten hlas:
"Prosím tě můj všemohoucí Bože, haf haf, zařiď, ať se o mne mí páničkové starají pořád tak dobře, jak se doposud starali. Ať mi stále dávají to nejlepší jídlo, které mám tak ráda, čistou vodu a někdy také nějaké kostičky, se kterými si hraji a zároveň čistím zuby." Po chvíli poslechu mi bylo jasné, že se náš pes asi modlí, ale nemohl jsem tomu uvěřit. Rozhodl jsem se, že zachovám chladnou hlavu a budu nadále naslouchat modlitbě našeho psa:
"Taky tě prosím, aby si se mnou hráli a chodili na procházky, na kterých by mi důvěřovali a někdy mě i pustili se volně proběhnout, i když je ne pokaždé uposlechnu a na povel se k nim vrátím. Také tě prosím, dodej jim dost síly, aby mne nepřestali cvičit, přestože je někdy vůbec neposlouchám. Slibuji, že i já se budu snažit zlepšit své chování a pomoct jim tak k zjednodušení mé výchovy, která je pro ně velmi těžká a přináší jim veliké starosti. Děkuji ti moc, že jsi mě vyslechl a budeš se snažit všechny mé přání splnit - Haf Amen Haf."
Když jsem vyslechl poslední část této modlitby, na chvíli jsem se zamyslel a uvědomil si, že si nás náš pes váží a má nás rád, i přesto, že jsme na něj někdy hodně nazlobeni. Poté jsem potichu vstal, šel si lehnout do postele a vzápětí jsem usnul s přáním, aby se Kerče její modlitba vyplnila.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Modlitba psaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)