ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.44
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Modlitba psa

Jedné letní noci mě probudil nějaký hlas vycházející z obývacího pokoje, kde vždy spí náš pes. Pomalu jsem vstal z postele a potichoučku se vkradl před pootevřené dveře, ze kterých hlas vycházel. Sedl jsem si tedy a s dobře nastraženýma ušima jsem začal bedlivě poslouchat ten hlas:
"Prosím tě můj všemohoucí Bože, haf haf, zařiď, ať se o mne mí páničkové starají pořád tak dobře, jak se doposud starali. Ať mi stále dávají to nejlepší jídlo, které mám tak ráda, čistou vodu a někdy také nějaké kostičky, se kterými si hraji a zároveň čistím zuby." Po chvíli poslechu mi bylo jasné, že se náš pes asi modlí, ale nemohl jsem tomu uvěřit. Rozhodl jsem se, že zachovám chladnou hlavu a budu nadále naslouchat modlitbě našeho psa:
"Taky tě prosím, aby si se mnou hráli a chodili na procházky, na kterých by mi důvěřovali a někdy mě i pustili se volně proběhnout, i když je ne pokaždé uposlechnu a na povel se k nim vrátím. Také tě prosím, dodej jim dost síly, aby mne nepřestali cvičit, přestože je někdy vůbec neposlouchám. Slibuji, že i já se budu snažit zlepšit své chování a pomoct jim tak k zjednodušení mé výchovy, která je pro ně velmi těžká a přináší jim veliké starosti. Děkuji ti moc, že jsi mě vyslechl a budeš se snažit všechny mé přání splnit - Haf Amen Haf."
Když jsem vyslechl poslední část této modlitby, na chvíli jsem se zamyslel a uvědomil si, že si nás náš pes váží a má nás rád, i přesto, že jsme na něj někdy hodně nazlobeni. Poté jsem potichu vstal, šel si lehnout do postele a vzápětí jsem usnul s přáním, aby se Kerče její modlitba vyplnila.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Krupis, 06.01.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Modlitba psaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­