ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Lojza, náš nový přírustek do rodiny

Byl krásný slunný den. I já jsem se cítila svěží a plna radosti ze života. Můj psík Lojza skotačil kolem mě a já jsem si jen dávala pozor na to, abych ho nezašlápla. Lojza je takový vesnický podvraťáček, ale mi ho máme rádi skoro jako člena naší rodiny.

Přišel jednoho večera za nesnesitelného burácení hromů a deště padajícího jako dlouhé provazy z nebe. Mamka zaslechla kňučení u domovních dveří. Znepokojilo ji to. Šla otevřít, aby se rozhlídla, koho to sem čerti nesou. Jako střela z kanónu vletěl zablácený psík do bytu: "Ale ne! Kde se vzal v takovém počasí pes - no teda spíš přerostlá kočka," bědovala mamka. Celý dům byl náhle probuzen ze všedního stereotypu. Seběhla jsem schody a psík mě začal v mžiku olizovat nohy, které jsem už nestihla uchránit jeho mokrému jazyku. Mamka běsnila nad tou spouští v domě, tatínka jsem zaslechla z obýváku nad vášnivým monologem o tom, co se zase děje nového v politice. Kdo komu dal facku, kdo beztrestně obchází zákon, jak se pan prezident vyjádřil v Irsku, nebo o inauguraci prezidenta Obamy a jeho zapomenuté řeči před celým národem. I brácha nebyl k přeslechnutí, když mu jeho počítačová hra hlásila GAME OVER a on se zase nedostal do dalšího levelu. A já, přece se nebudu tak rozčilovat, už tak mám málo mozkových buněk po včerejším flámu. Psíka jsem pojmenovala Lojza. Na uvítanou jsem mu nadělila pořádnou spršku vlahé vody a šamponu. Mamka nechtěla věřit svým očím: "Přece si ho nechceš nechat!?" tázavě na mě hleděla a z očí jsem jí četla, abych ho okamžitě vyhodila. Ale já jen kývla a šla jsem se pochlubit taťkovi s naším novým členem rodiny. Tatínek byl ale tak zaujat televizí a diskusí Paroubka s Topolánkem, že mě ani nevnímal a jen přikyvoval. Brala jsem to jako souhlas na to, že si ho můžu nechat.

Ach, to byl večer. Mamka asi ještě týden se mnou nemluvila a brácha až do teď stejně neví, že máme vůbec nějakého psa.
Dnes to je přesně rok, co tu s námi Lojza žije a všichni jsme rádi, že ho máme. I mamka se už nezlobí a brácha, když už konečně překonal 5. level, zpozoroval našeho nového člena rodiny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lojza, náš nový přírustek do rodinyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)