ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.57
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Líbáš jako Bůh (film)

  • převyprávění/shrnutí vybraného filmového snímku

Filmová dílna Marie Poledňákové, za kterou získala řadu ocenění na domácích i zahraničních festivalech, je opravdu pestrá. Avšak její předposlední film Líbáš jako Bůh mě uhranul nejvíce, vtipné scénky a úžasné hlášky herců jsou zde k nezaplacení.

V hlavní roli se představuje sympatická učitelka francouzštiny a literatury na gymnáziu Helena Altmanová (Kamila Magálová). Díky svému úžasnému nadhledu patří mezi oblíbené pedagogy u svých studentů i kolegů ve sborovně.
Helena sdílí společnou domácnost se svým bývalým manželem Karlem (Jiří Bartoška), jenž je velmi úspěšným spisovatelem a jehož další zálibou jsou "drobné" naschvály právě na osobu Heleny - nechce se odstěhovat, po příchodu domů z rande s novou milenkou hledá teplou večeři nebo vyžehlené košile, neustále ji pošťuchuje a dává najevo, že bez něj se jí bude žít mnohem hůře a snaží se ji zlanařit, aby mu dala ještě jednu šanci, že není možné zahodit tolik společných let v manželství.

Helenu potká každý den nějaké nové překvapení. Má velice pestrou rodinu, jejíž součástí je osamělá sestra a vdova Kristýna (Nela Boudová), která má neustále nějaké problémy, syn Adam (Roman Vojtek), jenž je v podezření manželky Bely (Martha Issová), že ji podvádí s milenkou, nebo babička Alžběta (Jaroslava Adamová) se svými pozdními láskami a velmi ztřeštěnými nápady. Díky této úžasné rodině Helena zapomíná na svůj soukromý život, a veškerou naději, že by se ještě vůbec mohla zamilovat, už dávno zahodila. Ale přece jen, jak se říká, dlouho vysněné překvapení přijde zrovna ve chvíli, kdy už se nám to zdá naprosto nereálné - Helenu si konečně najde štěstí. Díky porodu její snachy Bely pozná úžasného doktora záchranné služby Františka (Oldřich Kaiser), do něhož se na první pohled zamiluje. Netrvá dlouho a učitelka společně s doktorem začínají procházet humorně zpracovanou love story, plnou okouzlení a vášně, avšak jen do té doby, než se objeví Františkova manželka, stíhačka a téměř úspěšná podnikatelka Bohunka (Eva Holubová).

Ta se drží svého manžela zuby nehty, je až neuvěřitelné, čeho všeho je schopná. Helena ovšem stále neví, že to právě ona je manželkou Františka, proto zůstává ve snu, který jí František napovídal při jejich prvním tajném setkání, a to že mají s Bohunkou volné manželství - každý si prý může dělat to, co se mu zachce...

Netrvá dlouho a Helena se hořce dozvídá pravdu. Dojde k tomu ve chvíli, kdy se Bohunka se svým manželem objeví u Heleny na chalupě. Jak velké to překvapení, že Bohunčiným manželem je právě František. Od té chvíle prochází vztah neustálými rozchody a opětovnými návraty, navíc ke všem těmto karambolům přispívá Helenina rodina, která to vždy ještě více okoření.
Bohunka se snaží svého manžela držet co nejvíce doma a vymýšlí nové plány, jak se Heleny zbavit. Všechno je však marné, František se svojí úžasné přítelkyně nevzdá. Bohunce nezbude nic jiného, než se vším smířit a alespoň společně s Heleniným bývalým manželem Karlem jejich vztah občas pošťuchovat.

Manželství Adama a Bely se uklidní, babička Alžběta je spokojená v senilní lásce se svým objevem Arnoštem (Arnošt Lustig) a vdova Kristýna přijde s překvapením, že má asi někoho nového. Vše končí na zasněžené chalupě, kde se chystají Vánoce a konečně jimi proplouvá pohodová nálada, Karel navíc napsal novou knihu, kde jsou Helena a František v hlavní roli, co více si přát...


Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Líbáš jako Bůh (film)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)