ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.52
Hodnoceno: 81x Prosím, ohodnoť práci

Lež má krátké nohy

Lež má krátké nohy. Je to pravda a nevyplácí se lhát. Já znám jeden příběh, který se shoduje s tímto příslovím a ráda vám ho povyprávím. Podotknu jen, že jde o příběh mé kamarádky, která byla z lhaní kdysi zdrcena.

S mou kamarádkou Irenou jsme chodily do stejné třídy na základní škole v Kutné Hoře. Irena byla velmi vzorná žákyně a snadno se vše naučila. Ale jak tomu už bývá, nikdo není na celičkém světě dokonalou osobou.

Jednoho dne stále vyrušovala při hodině matematiky, kterou vyučovala učitelka Kropáčková. Neustále Irenu napomínala, ale ona stále a opakovaně rušila. Když má spolužačka dokonce hodila křídu po spolužáku Kubovi, paní učitelka už byla tak rozzlobená, že jí napsala poznámku do žákovské knížky. Irena byla tenkrát hodně zahanbena a bála se o tom říct své mamince.

Po vyučovací hodině odcházela se svěšenou hlavou domů a nevěděla, co má dělat. Po dlouhém přemítání v hlavě přišla na nápad, že mamince nepoví o poznámce a zatají to. Sotva došla domů, její mamka se jí hned ptala: "Copak bylo ve škole, Irenko?"
Má spolužačka nedala žádné emoce najevo a odpověděla: "Nic zvláštního."
Maminka se usmála a pak odešla do kuchyně. Když se blížil večer, maminka přišla za Irenou a žádala o žákovskou knížku. Ta se dlouze odmlčela, ale nakonec "žákajdu" mamce donesla. A jak to tak bývá, lež byla odhalena...

Lhát se opravdu nemá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michaela, 02.09.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lež má krátké nohyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­