ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Lednička vypravuje

V kuchyni byla lednička dlouho terčem posměchu. Každý se jí smál, jak je velká a tlustá. Ledničce to bylo nepříjemné, a tak začala vyprávět ostatním členům kuchyně o tom, jak těžký život má...

"Být ledničkou je snad to nejhorší, co se vám může stát," povídá. "Naplní vás všemožným jídlem a potom na vás odkudsi neustále fouká studený vzduch, takže jste prakticky po celý rok nemocní. Ale nejhorší na tom je, že několikrát za den otevřou vaše dveře a koukají do vás, jako by ledničku viděli snad poprvé v životě. Nevědí, co si mají vzít, a tak civí. Vy se mezitím sice celkem zahřejete, a když už to vypadá, že budete v teple ještě dlouho a konečně se zbavíte té strašné nemoci, seberou vaši kamarádku šunku a zase na vás spustí ten ledový vzduch. Ani si nedovedete představit, kolik přátel mi už takhle ukradli!"
To dořekla a musela přestat s vyprávěním, aby se nerozbrečela. Ostatní členové kuchyně se shodli, že to lednička nemá opravdu vůbec jednoduché a už na ni nebyli nikdy takoví jako předtím.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 06.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lednička vypravujeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­