ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Krtečkova nová dobrodružství

- smyšlené vypravování

Chvíli jsem se jen bezmocně houpala v kapse, než jsem se osmělila vystrčit hlavu a nakouknout, kde to vlastně jsem. Pohlédnu vzhůru a vidím malou černou hlavičku Krtečka s roztomilým čumáčkem. Rozhlížím se na všechny strany. Všechno je hrozně vysoko a obrovských tvarů. Ale ne, vidím, že vše je obrovské hlavně oproti mně! Vtom to se mnou zahoupá jako na lodi. Krteček však stojí pevně na palubní desce. "Palubní deska?" zeptám se v duchu sama sebe. Konečně jsem se pořádně rozhlédla kolem sebe. Všude samá tlačítka, knoflíky, hlásiče a nejrůznější moderní "udělátka".

"Kde to jsem?" mžourám očima kolem sebe. Vypadá to tu jako v malém moderním letadle. Najednou se ozve šílený rachot. Mohutné dveře se otevírají a oslní mě prudké světlo. Když vtom přede mnou stojí veliký člověk v bílém skafandru a velikou helmou na hlavě. Oněmím úžasem. "Už mi to došlo! Vždyť já jsem ve vesmírné raketě!"

Kosmonaut usedl do ohromného křesla a začal mačkat všemožná tlačítka. Slyším odpočítávání... pět, čtyři, tři, dva, jedna... START! Krteček se začne třást a já sním, hází to se mnou na všechny strany. Několik minut se krčím a raději nevstávám. Poté se situace uklidní a já se znovu odvážím vykouknout z Krtečkovy kapsičky. Kosmonaut si mezitím sundal helmu. Udiveně zírám. "Docela pohledný chlapík," říkám si s úsměvem.

Chvíli si ho zaujatě prohlížím, když se zničehonic zadívá přímo na mě, leknu se a rychle zalezu zpátky do kapsičky. Vidím, jak se jeho velká ruka mihla nad Krtečkovou hlavou a opatrně ho pohladila po jeho malinké černé hlavičce.

"Tak jsme tu zbyli jen my dva Krtečku," poznamená, jako by ho mohl Krteček slyšet. "Věřím, že spolu zažijeme hodně dobrodružství."
Musím se pro sebe pousmát. Protože to přeci budu i já, kdo spolu s kosmonautem a Krtečkem zažije spoustu dobrodružství. Hlasitě zívnu a stulím se v Krtečkově kapsičce do klubíčka.

Dnes byl dlouhý den. Musím se dobře vyspat, abych zítra nezapomněla o tomhle novém, úžasném dobrodružství Krtečka a kosmonauta všechno napsat...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kučerová Klára, 16.06.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krtečkova nová dobrodružstvíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­