ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Klíče v kufru

OSNOVA:

1. Návrh na výlet
2. Cesta
3. Zamčený kufr
4. Zázračný Němec
5. Naše rodina bez fotek a zámku


Jednoho rána o prázdninách mě a sestru kolem osmé hodiny probudil táta s tím, že si pojedeme vyfotit parní lokomotivu. Zabalili jsme si věci, nasedli do auta a jeli ještě vyzvednout dědu do Hlučína, protože ten je také nadšenec parních lokomotiv, stejně jako náš tatínek.

Poté jsme pokračovali v cestě někam za Opavu. Asi po hodině jízdy od dědova domu jsme si udělali přestávku na velmi zaplněném parkovišti, udělali pár fotek a jeli dál.

Po chvíli jsme zastavili v lese. Díky tomu, že jsme měli dobrý čas, najedli jsme se. Taťka jako obvykle uzamkl auto, aby se potom nemuselo zamykat, a hodil klíče do stále otevřeného kufru.
Já i s tátou jsme vzali foťáky a šli najít vhodné místo pro zachycení parní lokomotivy v akci. Sestra s dědou zůstali u auta. A najednou něco bouchlo! Okamžitě jsem se otočil a zjistil, že sestra zavřela kufr... A to bylo dost špatné, protože jsme u sebe v tu chvíli neměli kromě foťáků absolutně nic. Klíče, doklady, mobily a peníze, prostě všechno bylo v zamčeném autě. Vrátili jsme se tedy s taťkou zpět k autu a všichni společně přemýšleli, co udělat.

Najednou asi padesát metrů od nás zastavilo červené auto s pánem, jenž šel nejspíš také fotit. Podle značky se jednalo o Němce. Když kolem nás procházel, taťka se ho zeptal: "Haben Sie šroubovák?" Němec zázrakem pochopil a po chvíli přinesl bednu asi s třiceti šroubováky, ze kterých si otec mohl vybrat. Vypůjčil si tři a začal páčit zámek. Po pěti minutách práce byl zámek zlomený, ale venku - to bylo to hlavní!

Bohužel, parní vlak nakonec projel bez naší asistence a naše povedená rodinka odjela domů s prázdnou. Avšak odjela!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sirsirius, 12.02.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Klíče v kufruMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­