ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 30x Prosím, ohodnoť práci

Klíče v kufru

OSNOVA:

1. Návrh na výlet
2. Cesta
3. Zamčený kufr
4. Zázračný Němec
5. Naše rodina bez fotek a zámku


Jednoho rána o prázdninách mě a sestru kolem osmé hodiny probudil táta s tím, že si pojedeme vyfotit parní lokomotivu. Zabalili jsme si věci, nasedli do auta a jeli ještě vyzvednout dědu do Hlučína, protože ten je také nadšenec parních lokomotiv, stejně jako náš tatínek.

Poté jsme pokračovali v cestě někam za Opavu. Asi po hodině jízdy od dědova domu jsme si udělali přestávku na velmi zaplněném parkovišti, udělali pár fotek a jeli dál.

Po chvíli jsme zastavili v lese. Díky tomu, že jsme měli dobrý čas, najedli jsme se. Taťka jako obvykle uzamkl auto, aby se potom nemuselo zamykat, a hodil klíče do stále otevřeného kufru.
Já i s tátou jsme vzali foťáky a šli najít vhodné místo pro zachycení parní lokomotivy v akci. Sestra s dědou zůstali u auta. A najednou něco bouchlo! Okamžitě jsem se otočil a zjistil, že sestra zavřela kufr... A to bylo dost špatné, protože jsme u sebe v tu chvíli neměli kromě foťáků absolutně nic. Klíče, doklady, mobily a peníze, prostě všechno bylo v zamčeném autě. Vrátili jsme se tedy s taťkou zpět k autu a všichni společně přemýšleli, co udělat.

Najednou asi padesát metrů od nás zastavilo červené auto s pánem, jenž šel nejspíš také fotit. Podle značky se jednalo o Němce. Když kolem nás procházel, taťka se ho zeptal: "Haben Sie šroubovák?" Němec zázrakem pochopil a po chvíli přinesl bednu asi s třiceti šroubováky, ze kterých si otec mohl vybrat. Vypůjčil si tři a začal páčit zámek. Po pěti minutách práce byl zámek zlomený, ale venku - to bylo to hlavní!

Bohužel, parní vlak nakonec projel bez naší asistence a naše povedená rodinka odjela domů s prázdnou. Avšak odjela!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Klíče v kufruMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)