ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.77
Hodnoceno: 35x Prosím, ohodnoť práci

Ježibaba z perníkové chaloupky se obhajuje

  • obhajoba ježibaby z pohádky O perníkové chaloupce

Perník mám moc ráda, proto jsem si chaloupku postavila právě z této pochutiny. Hodně často mi ale můj nový domeček bořil vítr. A potom na mé střeše dokonce někdo perníček loupal!
Ptala jsem se, kdo tam je, ale dvakrát mi někdo pouze odpověděl: "To nic, to jen větříček!" Jenže napotřetí jsem už ty dvě děti zahlédla...

Věděla jsem, že mají hlad, a tak jsem je pozvala na pár domácích perníčků.
Jeníček byl hodně vyhublý, a tak jsem ho zavřela do klece a Mařence jsem nařídila, aby mu vařila víc a víc jídla.
Pak jsem si myslela, že je Jeníčkovi zima, proto jsem ho chtěla zahřát. Ale nevěděla jsem jak. Napadla mě pec, ovšem on nevěděl, jak do ní má vlézt. Ukázala jsem mu to, ale Mařenka i Jeníček mě zákeřně sami vhodili do pece. Bylo tam strašné vedro!

Mařenka i Jeníček utekli a já se nikdy nedozvěděla, jestli bylo Jeníčkovi dobře. Všechno jsem to dělala přitom pro jejich dobro!
Od té doby si děti říkají svoji verzi příběhu a já jsem ta zlá a nenasytná...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kateřina, 06.08.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ježibaba z perníkové chaloupky se obhajujeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­