ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Jak se vyrábí duha?

Jak se vyrábí duha? Nad takovou nádhernou podívanou si lidé tuto otázku kladou už celá staletí.

Jedna teorie říká, že když prší a sluneční paprsky prochází přes kapky deště, lámou se, čímž vzniká duha, nádherná paleta barev.
Tato teorie je velmi složitá, proto se zaměříme na druhou teorii. Pohodlně se usaďte a poslouchejte.

Vesmírní andělé, známe je z různých pohádek, ti co nás rozesmívají a někdy i rozesmutní, byli pozváni na silvestrovský super večírek s tombolou do domu svatého Petra. Hlavní cenou bude veliký dort ve tvaru Ferrari. Všichni se moc těší, ale pro některé anděly je cesta z opačného konce nebe dlouhá a moc by je bolela křídla. Dostali proto nápad, že požádají sluníčko, aby jim vymalovalo přes celou oblohu most. Slunce bylo tímto úkolem velice poctěno, protože se považuje za výborného malíře. Šlo do svého skladu s barvami a malířskými potřebami, dlouho a pečlivě vybíralo všechny barevné odstíny a nakonec se pustilo do práce. Malování mu šlo pěkně od ruky a brzy bylo dílo hotovo.

Andělé nad tou krásou zůstali v úžasu. Z jednoho konce nebe na druhý se klenul krásný šestiproudový most. Každá cesta měla svoji barvu a andělé si mohli vybrat, která se jim líbí nejvíce. Jestli červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá nebo fialová.

Poděkovali sluníčku za odvedenou práci, oblékli se do silvestrovských kostýmů, zapřáhli Pegase do zlatých kočárů a rychle ujížděli na oslavu.
Když lidé vidí na nebi duhu, tak si myslí, že andělé zase něco oslavují...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Slohová práce Jak se vyrábí duha? ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se vyrábí duha?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)