ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 102x Prosím, ohodnoť práci

Jak málem pivo zkazilo Santovi Vánoce

Bylo prvniho prosince a Santa Claus se začal pomalu připravovat na jediný den v roce, kdy něco dělá - na 24. prosince, kdy je Stědrý Den. Rozhodl se tedy, že si vyskouší svůj červený obleček. Otevřel skříň a začal ho hledat. Mezitim našel svoje červené trenýrky s kytičkama a nějaké staré sibiřky po dědovi. Ale červený obleček nikde. Šel tedy za paní Clausovou a zeptal se jí, jestli ho někde neviděla. Paní Clausová zčervenala a přiznala se, že když mu oblek prala, tak zapomněla, že ho nesmí prát na devadesát a oblek se srazil. Santa málem dostal šok, když mu oblek ukázala! Byl to jeho jediný vánoční oblek, proto se do něj rozhodl nasoukat. Ovšem oblek byl tak malý, že ho nezapl. Rozhodli se tedy s manželkou, že musí zhubnout!
Hned na druhý den spolu jeli do supermarketu, kde koupili rotoped. Santovi skřítci mu ho doma zešroubovali, ale Santovi se nechtělo cvičit. Odkládal cvičení ze dne na den. Až mu zbýval jen týden do Štědrého dne. Vstal tedy od televize a začal cvičit na rotopedu. Šlapal, šlapal...až ho nohy boleli, proto se rozhodl si odpočinout. Sedl si zase k televizi, kde zrovna běžela Gambrinus liga a dal si pivo, a protoze Sparta prohrávala, tak ho fotbal moc nebavil a usnul. Vzbudil se až na druhý den. Manželka mu vynadala, že za šest dní musí jít roznášet dárky, které už skřítci nachystali a zabalili. Santa tedy vstal a začal znovu cvičit. Opět šlapal a šlapal...až z něho teklo. Když už nemohl, šel si zkusit vánoční oblek, ale pořád ho nemohl zapnout, protože vypil moc piva a břicho mu ještě narostlo. Takže to bylo ještě horší než předtim. Tak tedy cvičil a cvičil, a když odpočíval, vždy si otevřel pivo a sedl si k televizi.
Zbýval mu už jen jediný den do Štědrého dne. Ale oblek mu byl stále malý. Proto se jeho manželka rozhodla, že oblek přešije, aby se do něho Santa vlezl. Paní Clausová šila o život, až na poslední chvíli dodělala nový větší oblek, který už Santovi padl. Santovi skřítci zapřáhli soby a Santa byl rád, že na to jeho manželka tak vyzrála a nemusel ani moc cvičit. Hodil si na záda pytel s dárky a jel je rozdávat dětem pod stromečky. V dáli se mu už rýsovalo první velké město. Přistál na jednom baráčku, vzal si pytel a mířil si to přímo ke komínu. Avšak když chtěl do komínu skočit, tak místo aby spadl komínem dolů, zasekl se v něm. Kopal nohama, máchal rukama, ale né a né se z komínu dostat. Vytáhl si tedy z kapsy mobil a zavolal své manželce. Ta musela přiletět se skřítkama a z komínu ho dostat. Ale Santa nevěděl, jak dát dárky dětem pod stromeček. Vymyslel tedy, že bude dárky jen tak házet do komínu. Jak vymyslel, tak i učinil. A když všechny dárky rozdal, vrátil se unavený zpět domů.
Další ráno byly všechny děti udivené, že dárky našly místo pod stromečkem v krbu, ale nevadilo jim to, protože byly z dárků šťastné.
A od té doby už Santa nepije pivo a pravidelně cvičí na rotopedu, aby se vlezl do svého červeného oblečku a mohl skočit do komínu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak málem pivo zkazilo Santovi VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)