ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Jak lakomec nechtěl na školní výlet aneb Monolog Harpagona dnešní doby

  • Harpagon dnešní doby vypravuje...

Říkáte, že 15. června nás čeká školní výlet? Budu se muset podívat do svého kalendáře, zda už nemám v plánu něco jiného. Přeci nebudu platit celé 2 tisíce korun za takovou zbytečnost. Peníze se mají střádat, investice je holý nesmysl. Kdo má peníze, má moc! To raději onemocním, než abych těm lakomým pokladníkům dal takovou sumu. Vždyť jim nemůžeme věřit. Co když si moje 2 tisíce strčí do kapsy a budou tvrdit, že já, takový chudák nemajetný, nezaplatil... To určitě!

Myslím, že bude jistější nic neplatit, mohu zůstat doma a kontrolovat si svůj tajný fond ukrytý v domě. Ale o tom nesmí nikdo vědět. Bankám, těm podvodníkům, nedám ani halíř. A když nikam nepojedu, ušetřím ještě tu zlodějskou částku za autobus.
Je to tedy vyřešeno, povím třídnímu, že jdu k lékaři. Však nemusí vědět, že nemám žádný zájem o plýtvání penízky, jež se skrývá pod těmi dvěma slovy - školní výlet...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Synková, 19.09.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak lakomec nechtěl na školní výlet aneb Monolog Harpagona dnešní dobyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­