ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 72x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsme zachránily kotě

Příhoda se stala asi před třemi roky. Byla krásná slunečná sobota, a tak jsem jela s rodiči na chalupu. Jela s námi také moje kamarádka Vanda a náš nový člen rodiny - dvouměsíční štěně bígla, kterého jsem pojmenovala Jerry.

Rozhodly jsme se s Vandou, že vezmeme psa a půjdeme se trochu projít. Asi po půl hodině jsme se ocitly na okraji Ústí nad Orlicí a chtěly jsme se vrátit kolem řeky Orlice zpátky na chalupu. Vtom jsme zaslechly mňoukání. Začaly jsme se rozhlížet. Odkud se to ozývá? Řekla jsem Vandě: "Jdi se podívat k řece a já půjdu kousek dál po chodníku a podívám se mezi keře." Po pár minutách se kamarádka vrátila, že u řeky určitě žádné kotě není. Chvíli jsme nic neslyšely a chtěly jsme jít už pryč. A vtom znovu: "Mňau, mňau..."

Bylo to hrozné, jako by tomu zvířeti někdo ubližoval. Zaposlouchaly jsme se pozorněji a já jsem zvolala: "To bude z toho kontejneru!" A opravdu. Odkryly jsme poklop a tam jsme spatřily malé, snad týdenní koťátko. Co ale s ním? Vanda už doma kočku má a stejně jako my bydlí v bytě. A my máme psa. Bez naší pomoci však určitě umře! Vytáhly jsme ho a v náručí donesly na chalupu, kde se kolem něho všichni seběhli a snažili se mu pomoci. Nejprve jsme mu dali napít. Mělo velkou žízeň. Naštěstí babička s dědou zůstanou na chalupě ještě příští týden, tak se o něj postarají. Každý den bylo kotěti lépe a začalo si hrát.

Kousek od naší chalupy bydlí sama paní, které nedávno zemřel její pes, a tak nás napadlo zeptat se jí, jestli by si kotě nevzala k sobě. Všichni jsme si oddechli, když se u ní zabydlelo a dnes je z něho velký spokojený kocour jménem Mates.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ája, 22.11.2006

   
­­­­

Slohová práce Jak jsme zachránily kotě ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsme zachránily kotěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­