ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.89
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsem zdolal Sněžku

Každý z nás jistě ví, co znamená, když se řekne Sněžka. Ano, mám na mysli nejvyšší horu České republiky, jež se z hlediska zeměpisného nachází v Krkonoších. Z hlediska mého jde ale o těžce zdolatelnou horu, kterou jsem si sám pro sebe nazval jako "Český Everest".
Sice se mi podařilo ji zdolat, nicméně, nechybělo málo a skončil jsem v nemocnici se zlomeninami nebo i hůř.

Nahoru se dá vystoupit i pěší cestou, přičemž na vrcholu Sněžky stojí několik zajímavých staveb (např. kaple sv. Vavřince), ovšem já si chtěl spíše hrát na horolezce, jako byl Radovan Kuchař, a tím pádem ze sebe udělat hrdinu.

K hoře se dostanete celkem snadno. Ani já jsem s tím neměl problém. U skály jsem si z batohu vyndal vše potřebné - karabinu, lano, úvazek, cepín a lezečky. Lezečky jsem si nasadil místo svých bot, oblékl si úvazek a na něj pak přivázal karabinu, kterou jsem napřed ovázal lanem a poté si vzal do ruky cepín. Následně jsem zahodil provaz někam do skal, aby se zachytil o nějaký kus kamene.
Když se mi to podařilo, začal jsem vylézat nahoru za pomocí cepínu. Čím více jsem se blížil k vrcholu, tím větší jsem měl strach, že se lano utrhne a já skončím někde dole raněný či přímo mrtvý.

A skutečně, lano se nějakou záhadou zničehonic uvolnilo a počalo mě stahovat dolů. Naštěstí jsem cepín vrazil do skály včas a držel se, jak nejvíce jsem mohl. Lano zůstalo viset na mé karabině. Musel jsem tedy pokračovat jen s pomocí cepínu a rukou. Jakmile se naskytlo mezi skalami nějaké místo, odpočinul jsem si. Opět jsem se rozmáchl lanem a vyhodil jej do výše s očekáváním, že se někde zachytí. Povedlo se, ale po předešlé příhodě jsem si dával již větší pozor.

Pokračoval jsem dále ve výstupu, při kterém jsem se i dost zapotil, ačkoliv bylo pár stupňů pod nulou. Několik metrů před koncem jsem pocítil únavu, chtěl jsem to už vzdát a pustit se, to by ovšem znamenalo smrt. V blízkosti nebylo žádné volné místo jako předtím, a tak mi nezbýval nic jiného než pokračovat.
Nakonec jsem se dostal až k lanu a odpojil jej. Ten metr a půl jsem došel úplně bez jištění.

Když jsem konečně vylezl nahoru, padl jsem zimou a vyčerpáním k zemi. Nikdo si mě kupodivu nevšiml. Po půlhodině jsem se probudil a cítil se jako vítěz, byť takřka polomrtvý. Ovšem hned jsem pospíchal po pěší cestě dolů, jestli mi někdo neodcizil můj batoh...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 24.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsem zdolal SněžkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­