ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsem se stal pověrčivým (4)

Zvoní budík, už zase musím do školy. Navlékám kalhoty, ale ty vzdorují, obě nohy mám v jedné nohavici. Také mikina mi dává zabrat, když má rukávy zauzlované a ponožky jsou pryč.
"No co, nějak to zvládnu!" řekl jsem si, když můj zrak padl na kalendář a spatřil jsem datum pátek třináctého.

Běžím na autobusovou zastávku, ale můj sprint mi nepomáhá. Autobus zahlédnu v dálce. Sprintuji dál, když vtom mi přes cestu přebíhá černá kočka jako uhel.
"A safra!" blýsklo se mi hlavou, ale pádím dál jako o závod.
Myšlenky na nešťastné datum a černou kočku se vracejí, když tu náhle zakopávám a jak široký tak dlouhý se nacházím na zemi a k tomu mám natlučené koleno.

Do školy jsem se dobelhal po zvonění a na průšvih mám zaděláno. Marně se snažím vysvětlovat učitelce, co se mi přihodilo. Říkám: "To je černou kočkou, která mi proběhla přes cestu." Jenže celá třída i učitelka se mi smějí.
"Po vyučování se zastav do kabinetu!" odpověděla na moji výmluvu třídní.
"A jé jé, to zase bude trest..."

A byl! Zametám školní dvůr, když jde kolem Zuzka, moje kamarádka. Ani se neohlédne, když na ni volám. Co taky s klukem poškolákem a invalidou, přemítám. A vlastně za mou smůlu nemohu! A jako by toho nebylo dost, usilovnou prací lámu smeták. Mám vyděláno sto korun.

Raději odcházím domů. Trmácím se zšeřelou cestou a zakopávám o moji známou kočku. Po dopadu mi křuplo v nártu. A ejhle, rázem je po bolesti. "Děkuji ti kočičko!" vesele si poskakuji a peláším domů. Od té chvíle jsem pověrčivý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsem se stal pověrčivým (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)