ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsem se stal pověrčivým (4)

Zvoní budík, už zase musím do školy. Navlékám kalhoty, ale ty vzdorují, obě nohy mám v jedné nohavici. Také mikina mi dává zabrat, když má rukávy zauzlované a ponožky jsou pryč.
"No co, nějak to zvládnu!" řekl jsem si, když můj zrak padl na kalendář a spatřil jsem datum pátek třináctého.

Běžím na autobusovou zastávku, ale můj sprint mi nepomáhá. Autobus zahlédnu v dálce. Sprintuji dál, když vtom mi přes cestu přebíhá černá kočka jako uhel.
"A safra!" blýsklo se mi hlavou, ale pádím dál jako o závod.
Myšlenky na nešťastné datum a černou kočku se vracejí, když tu náhle zakopávám a jak široký tak dlouhý se nacházím na zemi a k tomu mám natlučené koleno.

Do školy jsem se dobelhal po zvonění a na průšvih mám zaděláno. Marně se snažím vysvětlovat učitelce, co se mi přihodilo. Říkám: "To je černou kočkou, která mi proběhla přes cestu." Jenže celá třída i učitelka se mi smějí.
"Po vyučování se zastav do kabinetu!" odpověděla na moji výmluvu třídní.
"A jé jé, to zase bude trest..."

A byl! Zametám školní dvůr, když jde kolem Zuzka, moje kamarádka. Ani se neohlédne, když na ni volám. Co taky s klukem poškolákem a invalidou, přemítám. A vlastně za mou smůlu nemohu! A jako by toho nebylo dost, usilovnou prací lámu smeták. Mám vyděláno sto korun.

Raději odcházím domů. Trmácím se zšeřelou cestou a zakopávám o moji známou kočku. Po dopadu mi křuplo v nártu. A ejhle, rázem je po bolesti. "Děkuji ti kočičko!" vesele si poskakuji a peláším domů. Od té chvíle jsem pověrčivý.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavel, 24.07.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsem se stal pověrčivým (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­