ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsem se stal pověrčivým (3)

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2012

Ten den vypadal zcela normálně. Ráno vsát, vyčistit si zuby, nasnídat se, obléci se a vykonat všechny tyto nezbytné úkony. Poslední věcí je odchod z domu do práce - pokud možno s klíči v ruce. Jen co jsem však vytáhl paty z domu, stalo se, co čert nechtěl.

Nastartoval jsem své auto, které je rychlé jako lev.
"Krása, zařadím jedničku a vyrazím," řekl jsem si v duchu pro sebe.
Zprvu jsem měl nemalé potíže dostat se z parkoviště, jež bylo absolutně celé pokryté kluzkou vrstvou - jako byste jej vyžehlili ledovou žehličkou. Ale to nebylo to nejhorší. Po vyjetí z tohoto kluziště jsem spatřil kočku černou jako uhel. Běžela přímo z pravé strany obrubníku na levou! Měl jsem co dělat, abych se jí v pořádku vyhnul a neomezil přitom řidiče za mnou. Jejich hlasité troubení jsem v tu chvíli ignoroval.
"To bylo těsné," pomyslel jsem si.

Cestou mě však čekala další zkouška nervů. Po několika kilometrech bez kolizí jsem byl nucen zastavit v dlouhé a táhlé koloně na Strašnické ve směru do centra. Skrze okno pronikala dovnitř mého vozu konverzace dvou policistů, kteří se dorozumívali, co s kolonou budou dělat.
"Je to tam ucpaný, bez šance, musíme to odklonit doleva na Hostivař," říkal jeden druhému.
"Výborně, tak to nedorazím nikdy včas a navíc musím dojít pro ty lístky," vzdychl jsem.

Nakonec jsem se po dvou hodinách dostal k pokladně Divadla Spejbla a Hurvínka, kde jsem chtěl koupit lístky na jedno jejich vánoční představení.
"Dobrý den, dvakrát dospělý a jeden dětský na zítra," poprosil jsem.
Bohužel se mi dostalo odpovědi, že veškeré lístky byly již prodány; z čehož ty poslední asi před pěti minutami!
Netušil jsem, proč se mi zrovna dneska tolik lepí smůla na paty. A pak mi to došlo - černá kočka přes cestu...
Myslím, že jsem se pousmál a odešel pryč. V hlavě mi jen problesklo, že už nikdy nebudu podceňovat tuto pověru.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ragemode, 17.12.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsem se stal pověrčivým (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­