ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsem se stal pověrčivým (2)

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2012

Byl pátek třináctého a já zaspal do práce.
"Dnes to tedy pěkně začíná!" pomyslel jsem si.
Spěšně jsem vstal, dal si rychlou snídani, čaj a chléb s máslem. Jen co jsem vyjel autem ze dvora, hned mi přes cestu přeběhla černá kočka. Nevěnoval jsem tomu tenkrát pozornost a dorazil do práce. Tam mi jen mistr vytkl pozdní příchod a směna probíhala jako každý jiný den.

Po práci jsem jel do města zařídit trvalé příkazy v bance a na poště zaplatit složenky. Když jsem se vrátil k autu a chtěl nastartovat, nic se nestalo.
"To je divné," říkal jsem si.
Zvedl jsem kapotu a podíval se, jestli je vše na svém místě. Po chvilce prohlížení jsem si všiml, že kabel od baterie byl vypadlý z kontaktu. Z kufru jsem vzal klíč, nasadil kabel a dotáhl svorku. Zkusil jsem nastartovat. Auto hned naskočilo, a tak jsem spokojeně vyrazil směrem domů. Po krátké chvíli jsem však ucítil, jak mi auto začalo plavat po cestě.
"Co to může být, že bych píchl kolo?"
Zastavil jsem u krajnice a obešel auto - a skutečně zadní kolo bylo prázdné.
"To je snad tím pátkem třináctého!" zaúpěl jsem.
Zvedl jsem tedy auto na hever a kolo vyměnil. Jenže co se nestalo! Po výměně jsem přišel na to, že i rezervní kolo je prázdné...

Nezbylo mi nic jiného, než si přivolat pomoc. S obavami, co se ještě stane, jsem zavolal asistenční službu. Tu mám zdarma k povinnému ručení. Po dohodě a popisu problému mi přivezli kolo nové. To mi vyměnili a já už naštěstí v pořádku dojel domů!

Na základě těchto událostí jsem se ale stal pověrčivým. Od té doby věřím jak na pátek třináctého, tak i na další pověry.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsem se stal pověrčivým (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)