ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.53
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsem se stal pověrčivým (2)

  • jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2012

Byl pátek třináctého a já zaspal do práce.
"Dnes to tedy pěkně začíná!" pomyslel jsem si.
Spěšně jsem vstal, dal si rychlou snídani, čaj a chléb s máslem. Jen co jsem vyjel autem ze dvora, hned mi přes cestu přeběhla černá kočka. Nevěnoval jsem tomu tenkrát pozornost a dorazil do práce. Tam mi jen mistr vytkl pozdní příchod a směna probíhala jako každý jiný den.

Po práci jsem jel do města zařídit trvalé příkazy v bance a na poště zaplatit složenky. Když jsem se vrátil k autu a chtěl nastartovat, nic se nestalo.
"To je divné," říkal jsem si.
Zvedl jsem kapotu a podíval se, jestli je vše na svém místě. Po chvilce prohlížení jsem si všiml, že kabel od baterie byl vypadlý z kontaktu. Z kufru jsem vzal klíč, nasadil kabel a dotáhl svorku. Zkusil jsem nastartovat. Auto hned naskočilo, a tak jsem spokojeně vyrazil směrem domů. Po krátké chvíli jsem však ucítil, jak mi auto začalo plavat po cestě.
"Co to může být, že bych píchl kolo?"
Zastavil jsem u krajnice a obešel auto - a skutečně zadní kolo bylo prázdné.
"To je snad tím pátkem třináctého!" zaúpěl jsem.
Zvedl jsem tedy auto na hever a kolo vyměnil. Jenže co se nestalo! Po výměně jsem přišel na to, že i rezervní kolo je prázdné...

Nezbylo mi nic jiného, než si přivolat pomoc. S obavami, co se ještě stane, jsem zavolal asistenční službu. Tu mám zdarma k povinnému ručení. Po dohodě a popisu problému mi přivezli kolo nové. To mi vyměnili a já už naštěstí v pořádku dojel domů!

Na základě těchto událostí jsem se ale stal pověrčivým. Od té doby věřím jak na pátek třináctého, tak i na další pověry.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: M.Š., 15.10.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsem se stal pověrčivým (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­