ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.88
Hodnoceno: 67x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsem se stal detektivem

Byla pozdní hodina večer. Ležel jsem v obývacím pokoji na gauči a koukal na televizní seriál Přátelé. Doma jsem byl sám, neboť přítelkyně Ema pracovala na noční směně jako prodavačka.

Pomalu jsem usínal, když tu jsem najednou uslyšel zvláštní zvuky, přicházející ze zahrádky od souseda. Zpočátku jsem tomu nevěnoval žádnou velkou pozornost, protože jsem si myslel, že to musí být soused Pavel. Po chvilce mi však došlo, že on to být nemůže, jelikož před pár dny odjel na dovolenou do Itálie...
Zvedl jsem se tedy z gauče a šel se podívat z okna. Bohužel už byla tma a já tak nic neviděl. Usedl jsem opět do svého křesla a dál sledoval televizi.

Bum, prásk, ozvalo se znovu zvenčí. Nelenil jsem, oblékl si bundu, nazul boty a vydal se ven. Ze začátku se mi moc nechtělo, protože venku byla tma a zima, ale co kdyby to byli zloději, pomyslel jsem si.
Došel jsem k vratům a podíval se přes plot na sousedův dům a zahradu. Žádné známky pohybu jsem tam ovšem nezaznamenal. Vyndal jsem proto z kapsy mobilní telefon a vymačkal na displeji číslo na souseda Pavla. Jenže ten mi to nebral...

Už jsem se chtěl vrátit zpátky domů, když vtom jsem najednou zaslechl kroky, jak se ke mně přibližují. Nelenil jsem a rychle se schoval za plot, kde jsem čekal, až neznámá postava přijde co nejblíže. V hlavě se mi honilo několik myšlenek, jak budu reagovat. Postava už byla téměř u branky, když jsem plný adrenalinu vyskočil ze svého úkrytu.
"Co tady děláte!?" zeptal jsem se nahlas. Spatřil jsem, že postavou je muž středního věku.
"Pan Konečný mě poprosil, jestli bych mu nemohl přivést vrtačku. Bohužel nikdo nebyl doma, tak jsem mu ji šel uklidit do garáže," odpověděl mi muž, který byl ze mě očividně velice překvapený.
Nedůvěřivě jsem se na něj podíval.
Crrr, vyrušil mě zvuk mého telefonu. Přijal jsem hovor se slovy: "Ano, slyším..."
Na druhé straně se ozval můj soused Pavel: "Prosím tě, úplně jsem zapomněl, že mi dneska má přivést kolega z práce nářadí, můžeš si to od něj převzít?"
"Jistě, to není problém, zrovna s ním hovořím!" odvětil jsem s úlevou.

Byl jsem rád, že se nakonec vše vysvětlilo a já si uvědomil, že jsem se stal vlastně takovým malým detektivem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sid, 07.10.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsem se stal detektivemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­