ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.35
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsem se přesvědčil o pravdivosti přísloví

Byl krásný letní den, sluníčko hřálo na rozpálenou zem tak, až se z ní kouřilo. Z toho důvodu se mi nechtělo celý den proležet v posteli. Hned jsem z ní proto vyskočil, opláchl se studenou vodou, vyčistil si zuby a připravil si chutnou snídani. Přítelkyně Ema, která už byla vzhůru, se mě zeptala: "Co budeš dneska dělat?"
Bez mrknutí oka jsem jí odpověděl: "Chtěl bych dnes konečně postavit ten plot..."
Přítelkyně se na mne tázavě podívala: "A máš to pořádně proměřené?"
"Jasně že mám," odvětil jsem jí, i když jsem věděl, že jsem přípravě moc času nevěnoval.

Připravil jsem si všechen potřebný materiál, který jsem sehnal od známého za rozumnou cenu. Poté jsem celý den tvrdě pracoval, že jsem vůbec nevnímal čas. Den uběhl tak rychle, až najednou byla tma, takže jsem si ani nemohl pořádně zkontrolovat své dílo.
Když jsem se vrátil domů, Ema už spala, nemohl jsem se jí tedy se svou odvedenou prací ani pochlubit.

Brzy ráno mě přítelkyně probudila se slovy: "Pojď se na něco podívat, ty náš zedníku!"
"Nelenil jsem a vstal z velmi vyhřáté postele. Přišel jsem před plot, který jsem včera pilně stavěl a zjistil, že je asi o dvacet centimetrů nižší než vstupní branka! V té chvíli mi došlo, že včerejší práce byla úplně zbytečná. Upřímně, moc do smíchu mi nebylo, ale dnes, když si na to s přítelkyní vzpomeneme, se musíme oba smát.
Přesvědčil jsem se, že opravdu platí přísloví dvakrát měř a jednou řež.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sid, 10.03.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsem se přesvědčil o pravdivosti příslovíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­