ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.64
Hodnoceno: 78x Prosím, ohodnoť práci

Jak jsem dnes vstával

Ráno mě něco pošimralo na tváři. Byla to babiččina ruka. Potom se ozval tichý hlas: "Jiříku, vstávej!"
"Už je čas, ať všechno stihneš." Přetáhl jsem si peřinu přes hlavu, tak moc se mi nechtělo vstávat. Nerad lezu z teplého pelíšku, dobře se mi spí pod prošívanou dekou, kterou šila ještě moje prababička. Je pod ní velmi příjemně. Ještěže mě nebudí mamina. Ta by mě hned začala šimrat na noze a peřinu by ze mne stáhla. Babička je mnohem hodnější. Počká, až se trošku protáhnu, zívnu si, protřu ospalé oči a pomaloučku vylezu ven. Brrr, to je chladno. Běžím po schodech dolů do kuchyně, rychle pyžamo dolů a vzít si školní oblečení.
Nasnídám se. V koupelně se umyji, vyčistím si zuby a učešu se. Pak už slyším zvonění mého mobilního telefonu. Volá mi maminka jako každé jiné ráno. Už předem vím, na co se bude ptát. Zajímá ji, jak jsem se vyspal, zda jsem nezapomněl napsat nějaký úkol a zda mám do školy všechno, co mám na dnešní den mít. Řeknu jí, že ano, i když jistý si nikdy nejsem.
Nakonec si připravím průkazku na autobus, abych ji nemusel na zastávce hledat, obleču si bundu, obuji se a vyrážím do školy. Na ulici se potkávám s kamarády a jdeme na autobus společně. Začíná nový den.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jirka K. , nyní 7.B, 24.03.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak jsem dnes vstávalMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­