ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 74x Prosím, ohodnoť práci

Ideální partner

Když jsem se před půl rokem rozešla se svým dnes již bývalým přítelem, začala jsem toužit po "mužské" náplasti na své zlomené srdce. Říkala jsem si, že buď nemám takové štěstí, nebo už nejsem tím, kým jsem bývala před lety.
Každá žena či dívka určitě zná diskuzní "kroužky" s kamarádkami a právě při jednom z takových rozhovorů mi má blízká přítelkyně doporučila velice známou seznamovací agentku. Vzápětí už jsem vytáčela její telefonní číslo. Ozvala se příjemná dáma s velice charismatickým hlasem. Domluvily jsme si schůzku, abychom si sjednaly kritéria vzhledu možných adeptů na mého budoucího partnera.

V mém doposud krátkém životě jsem neměla mnoho partnerů, ale vždy je něco spojovalo. Ano, byl to vzhled. Vysoký, se sportovní postavou, křišťálově modrýma očima, čokoládově hnědými až černými vlasy a s lehkým strništěm na tváři, kde nejvíce však vynikaly nachové, pikantně tvarované rty, skrývající řadu bílých zubů s ďolíčkem ve tváři. Ano, to je muž podle mého gusta. Snažily jsem se najít v kupě inzerátů aspoň někoho lehce připomínajícího můj vysněný ideál. Bohužel, bez úspěchu.

V jednu chvíli jsem moji neukojenou touhu mít další vážný vztah chtěla již vzdát. V samé lítosti, že zůstanu na vždy sama, jsem si šla pro ranní kávu do Starbucks Coffee, když vtom doslova narazím na muže svých snů. V té radosti z nového "objevu" jsem si ani neuvědomila, že celé mé cappuccino skončilo na košili mého protějšku.
"Moc se omlouvám, jsem hrozný nešika," zvolala jsem a snažila se mou nechtěnou nehodu obhájit.
Charismatický mladík se lehce pousmál a spustil: "Nemusíte se omlouvat, stejně mám namířeno domů. Jmenuji se Ian, a vy?"
Připadala jsem si jako ve snu a v duchu si stále dokola opakovala větu: 'Je to možné? Jak to, že mám najednou takové štěstí?'
"Ehm, no," ostýchavě jsem se snažila vyjádřit. "Jmenuji se Coco..."

V dalších dnech jsem s Ianem šla na večeři a do kina. Co vám budu povídat, tvoříme krásný pár dodnes a za čtyři měsíce se budeme dokonce brát.
A co vám tímhle chci říct? Mějte na paměti, že málo je někdy více a i přes úmorné pokusy najít si vztah, byt či zaměstnání vám osud vždy pomůže být ve správný čas na správném místě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ideální partnerMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)