ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.28
Hodnoceno: 127x Prosím, ohodnoť práci

Homer Simpson a ledvina


OSNOVA:

I. Úvod:a) Homer s rodinou jedou na výlet
II. Stať:a) Ve Městě duchů
b) Homerův otec a ledvina
c) 1. útěk Homera z nemocnice a loď Ztracených duší
d) 2. útěk Homera z nemocnice
III. Závěr:a) Vše dobře dopadlo


Homer jede se svou rodinou autem na výlet do Města duchů. Najednou začne blikat kontrolka motoru, na kterou upozornila Líza. Homer vše vyřeší tím, že na kontrolku motoru nalepí pásku. Z motoru se začne kouřit a auto zastaví přímo u domova důchodců, kde žije Homerův otec. Homerův otec má zrovna narozeniny, a tak si myslí, že mu jednou poblahopřát.

Když dorazili do Města duchů, zeptal se Homer průvodce, zda ho musí poslouchat. Průvodce řekl: "Pokud vás zajímá historie, tak ano.". Načež Homer odpověděl rychle a stručně: "Nezajímá!!" Homer s rodinou se seberou a vyrazí do baru. V baru byli umělí roboti a Homer chtěl objednat 6x whisky. Barman řekl, že se zde alkohol nepodává. Tak si všichni dali limonádu. V baru Homer praštil jednoho robota a ti po něm začali střílet. Homerův otec je pořád v baru a popíjí limonádu. Zatímco Bart našel venku papír, na kterém je fotka Homera a pod ní text: "Hledaný za ignoraci!" Marge vzala papír a vyhodila ho. Homerův otec stále popíjel v baru limonádu.

Než vyjeli zpět z Města duchů, potřeboval Homerův otec na záchod. Homer pospíchal domů, a tak otce nenechal vykonat potřebu. V nemocnici se Homer a Marge dozvěděli, že Homerovu otcovi praskly obě ledviny. Homer si uvědomil, že to byla jeho chyba, protože ho nenechal jít na záchod. Homer se tedy zeptal doktora na nějaký způsob jak otcovi pomoci. Doktor mu navrhl, aby mu daroval ledvinu. Homer souhlasil. V hospodě U Vočka mu Vočko řekl, že je to nebezpečná operace. Homer si myslí, že to není operace, ale procedura. Doma si Homer povídá s Marge, že se mu do toho moc nechce. Ale Marge ho uklidňuje, že všechno bude v pořádku a řekne mu: "Děláš to pro otce, pro toho, kdo tě živil a vychoval." Homer zavzpomínal na mládí, jak mu otec před spaním vždy četl pohádky. Když mu daruje tu ledvinu, dokáže mu, jak moc k němu cítí. Homer v nemocnici podepíše papír, na kterém bylo napsáno, že nemocnice není zodpovědná za jeho případnou smrt.

Přestože už Homer ležel vedle otce na operačním sále, strachem utekl. Dostal se až do přístavu, kde si myslel, že moře umí odpouštět. Homer se dostal na loď Ztracené duše. Na lodi v podpalubí jsou lidé, kteří chtějí zapomenout na to, co provedli. Všichni v podpalubí mu vyprávějí své příběhy, kvůli kterým jsou na této lodi. Když Homer řekl svůj příběh, všechny pořádně zaskočil. Nelíbilo se jim, co udělal a vyhodili ho z lodi. Když se dostal na pláž, viděl tam otce a syna, jak postavili hrad z písku.

Z pláže šel rovnou k nemocnici. U nemocnice se dostal ke vchodovým dveřím a dostal strach. 2x od nich utekl s obavami, ale nakonec strach překonal a vešel dovnitř. Poté, co Homer zase ležel na operačním sále vedle svého otce, znovu dostal strach a utekl. Jenže ne daleko. Před nemocnicí se zastavil na silnici, protože jel kamion, který vezl auta. Naštěstí ho kamion nesrazil, ale naneštěstí na něj spadlo auto, které bylo na přívěsu.

V nemocnici se Homer probral z narkózy a dozvěděl se o tom, že jeho ledvinu dostal otec, když ho operovali poté, co na něj spadlo auto z kamionu. Homer se nejprve vztekal a chtěl ledvinu zpátky, ale Marge a Líza mu řekli, že to, co udělal, zachránilo jeho otcovi život. Nakonec byli všichni šťastní, protože všechno dobře dopadlo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Homer Simpson a ledvinaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)