ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 96x Prosím, ohodnoť práci

Hodina s panem profesorem

Pátek ráno. Vydávám se směrem k autobusovému nádraží. Je zima. Přidávám do kroku a cestou myslím na to, co by se stalo, kdybych nestihl dojít včas. Už vidím autobus a poslední opozdilce, kteří do něj nastupují. Jakmile se za mnou zavřely dveře, autobus se rozjel. Vzadu mi drží místo a já se proderu skrze stojící lidi. S kamarádem prohodím pár slov a pak vytáhnu sešit na třetí vyučovací hodinu. Snažím se naučit aspoň dvě stránky z těch deseti, ale nedaří se. Pokaždé, když se chci soustředit, vyruší mě smích studentů z jiné třídy. Minuty ubíhají a autobus se blíží ke škole. A hle. Kousek naděje. Nad horami právě vysvitlo slunce a ozářilo hory a kopce. Něco mi říká, že to přece jen nemusí být tak hrozný den. Vždyť je přece pátek! A před námi dva dny volna. Autobus zastavil. Naděje je pryč. Každým krokem se škola blíží. Zavřely se za mnou dveře a se zvoněním docházím do třídy. První hodina utekla strašně rychle. "Honem! Musím se ještě něco naučit!" pomyslel jsem si. Další hodina. Neuvěřitelně nudná a pomalá hodina. Smyla i ty poslední vědomosti, které jsem do své hlavy narval. Už jenom deset minut přestávky. Horečně listuji v sešitě a bezmocně hledím na nákresy. Pět minut. Všichni už jsou ve třídě. Jedna minuta. Nervózně se houpu na židli. Pět, čtyři, tři, dva, jedna... Zvoní. Po třídě se rozlehl zoufalý ston. A pak ticho... Tísnivé ticho. Ve vzduchu je napětí. Kroky. Někdo se blíží. Zacloumal klikou a je tady. Sjel nás hněvivým pohledem a my se postavili. Inkvizice začala. Posadil se. Čekáme na ortel. Listuje ve svém sešitu a jako kdyby si vychutnával naši nervozitu. "Chybí?" ozval se jeho hlas. "Nikdo." Teď to přijde. "Dlouho jsem nezkoušel." Zavřel jsem oči a čekám. První jméno. Nic. Druhé, třetí. Nic. Poslední jméno. Otevřel jsem oči a oddychl jsem si. Skončilo zkoušení. Vzal jsem tedy sešit a chystám se napsat datum, když tu náhle... "Vytáhněte si papíry, A, B, A, B, A, B." Panicky hledám papír. "Váha písemky je čtyři." Trhám papír ze sešitu. "První otázka..." "Ještě ne!" pomyslel jsem si. "Druhá otázka..." Následují ještě dvě další. Snažím si něco vybavit, ale nejde to. "Sbíráme!" Je mi jasné, jakého výsledku jsem dosáhl. Zvoní. Ještě pár vteřin a je pryč. Skončila škola. Sice zbývají tři hodiny, ale pro nás už to skončilo.

Pan profesor se nedá slovy popsat, on se musí zažít.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Millhouse, 25.03.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hodina s panem profesoremMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­