ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.24
Hodnoceno: 157x Prosím, ohodnoť práci

Filmová scéna z Titanicu

Asi každý člověk zná tento slavný film, který pojednává o zkáze velké slavné lodi jménem Titanic, o kterém si všichni mysleli, že se nemůže potopit. Opak je však pravdou.
Zaměřila jsem se na scénu, kdy mladý a nebojácný a hlavně chudý muž jménem Jack zachrání život krásné Rouse. Ta chce skočit ze zádi lodi a spáchat tak sebevraždu. Díky právě již zmiňovanému Jackovi se jí to ale nepodaří. V tu chvíli ale přichází za svou snoubenkou proradný a intrikánský Callem, který okamžitě přivolává lodní policii a obviňuje mladíka z pokusu o znásilnění. Naštěsí se ho zastane zachráněná Rouse a policie ho osvobodí. Prohlásí, že jí zachránil život a Callem ho s nechutí pozve na rodinnou večeři. Příběh ale nekončí, jelikož se proradnému snoubenci podaří vymyslet ještě spousta dalších ohavností.
Tento film na mě udělal velký dojem, protože byl velmi detajlně natočen, a tudíž bych doporučila každému ho alespoň jednou shlédnout.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Filmová scéna z TitanicuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)