ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.25
Hodnoceno: 154x Prosím, ohodnoť práci

Filmová scéna z Titanicu

Asi každý člověk zná tento slavný film, který pojednává o zkáze velké slavné lodi jménem Titanic, o kterém si všichni mysleli, že se nemůže potopit. Opak je však pravdou.
Zaměřila jsem se na scénu, kdy mladý a nebojácný a hlavně chudý muž jménem Jack zachrání život krásné Rouse. Ta chce skočit ze zádi lodi a spáchat tak sebevraždu. Díky právě již zmiňovanému Jackovi se jí to ale nepodaří. V tu chvíli ale přichází za svou snoubenkou proradný a intrikánský Callem, který okamžitě přivolává lodní policii a obviňuje mladíka z pokusu o znásilnění. Naštěsí se ho zastane zachráněná Rouse a policie ho osvobodí. Prohlásí, že jí zachránil život a Callem ho s nechutí pozve na rodinnou večeři. Příběh ale nekončí, jelikož se proradnému snoubenci podaří vymyslet ještě spousta dalších ohavností.
Tento film na mě udělal velký dojem, protože byl velmi detajlně natočen, a tudíž bych doporučila každému ho alespoň jednou shlédnout.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mercedes, 30.05.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Filmová scéna z TitanicuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­