ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Facka

  • vypravování končící uvedeným souvětím: ...facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu.
  • jedno ze zadání pro maturitu 2011

Byla středa, ta středa, na kterou tak dlouho čekal. Měl se konečně setkat s dívkou, jež ho zaujala již dříve.

Ten den byl jak smyslu zbavený. V práci se to vleklo. Myšlenky, co si vezme na sebe, ho trápily snad ještě více než to, že v práci vůbec nic nestíhá. Co má vůbec od schůzky očekávat? Padne mu dívka kolem krku nebo to bude jejich první a zároveň poslední schůzka?

Domů přišel celý nervózní, jelikož se schůzka blížila. I tak měl dost času se jít přichystat. Vlezl do vany, kde se nějaký čas uklidňoval a zbavoval se nervozity. Potom vyšel ven, zabalil se do ručníku a vysušil si vlasy. Najednou nastala ta chvíle, kdy si měl vybrat oblečení na sebe. Má si snad vzít černé tílko, nebo zelenou košili? Musí vybrat něco, co by se dívce líbilo, ale zároveň aby se cítil pohodlně. Koukne na hodinky a zjistí, že už je čas vyrazit, aby byl na schůzce o něco dříve.

Přijíždí na místo a vidí, jak tam jeho vysněná dívka nervózně stojí a čeká. Koukne na hodinky a zjistí, že mu jdou o hodinu později!
Vystoupí z auta s rychle připravenou výmluvou, kterou ani nestačí dopovědět a už mu namísto pozdravu vlepí dívka facku. Nato ho však nečekaně políbí. Facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: janischkaa, 07.12.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
FackaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­